Tadić stalno "maltretira" Alkmar, ali to sada nije bilo dovoljno: Ajaks izgubio na svojoj "Krojf areni" (VIDEO)

18:09

0

"Kopljanici" su prvi na tabeli

Tan2021-11-3_224010280_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meišner

Ajaks je poražen u utakmiici 16. kola Holandske Eredivizije, od AZ Alkmara. Gosti su slavili u Amsterdamu rezultatom 2:1.

"Kopljanici" su u prethodnim kolima upisali tri trijumfa, ali danas nisu bili uspešni. Vangelis Pavlidis je doveo Alkmar u vođstvo u 50. minutu, da bi 23 minuta kasnije pogodio Sebastijen Haler. Asistent je bio kapiten Ajaksa i reprezentacije Srbije, Dušan Tadić. Našem fudbaleru je ovo 11. asistencija u šampionatu Holandije. Takođe, ovo mu je deveta asistencija u duelima protiv Alkmara.

Konačan rezultat postavio je Zakarija Abukal u 83. minutu, mada je moglo da bude i 2:2. Ipak, u četvrtom minutu sudijske nadoknade, poništen je gol Pera Šursa, zbog ofsajda.

Uprkos porazu, Ajaks je zadržao prvo mesto sa 36 bodova, koliko ima i drugoplasirani Fejenord. Alkmar je osmi sa deset bodova manje.