E ovo još nismo videli! Dao gol dva minuta pošto je zamenjen, lude slike iz Serije A (VIDEO)

11.12.2021

09:19

0

Manolo Gabjadini zatresao mrežu Đenove, a njegov pogodak priznat tek nakon što je izašao iz igre

Tan2021-12-10_213122415_1 - Copyright Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

VAR je čudo! Uz pomoć ove tehnologije možete da postignete gol, a da uopšte niste u igri!

Zvuči neverovatno, ali tako je. Igrao se 67. minut utakmice Sampdorije i Đenove (3:1) kada je Manolo Gabjadini pogodio mrežu ekipe koju vodi Andrej Ševčenko. Gol je poništen zbog ofsajda.

Za nesuđenog strelca već je bila spremna izmena, pa je Gabjadini napustio teren i preselio se na klupu, ne verujući da su mu "ukrali" gol.

Nešto više od minut kasnije, u 69. minutu utakmice, ponovo se oglasio glavni sudija meča. Dobio čovek signal iz VAR sobe da je pogodak Gabjadinija bio regularan. I šta će drugo nego da pokaže na centar.

Usledilo je odloženo slavlje gostiju, a Manolo je postao prvi čovek u istoriji fudbala koji je uspeo da postigne gol sa klupe. Tako će to shvatiti ljubitelji fudbala koji u budućnosti budu naleteli na statistiku sa ovog susreta.

Izašao je čovek iz igre u 67. minutu, a u strelce se upisao u 69. Zvuči neverovatno, ali je tako. Sve se vidi na snimku (od 1.30 nadalje).