Kao nekad pod Fergusonom i Vengerom! Maestro Ronaldo rešio sjajan derbi Junajteda i Arsenala!

22:22

0

Mančester na „Teatru snova“ slavio 3:2

Tan2021-12-2_2241036_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Podsetili su Mančester junajted i Arsenal na okršaje iz vremena kada su pod vođstvom Ser Aleksa Fergusona i Arsena Vengera vodili ljute bitke za tron Premijer lige. Derbi na „Teatru snova“ je imao apsolutno sve što treba, a rešio ga je maestro Kristijano Ronaldo sa dva gola, za veliko slavlje „crvenih đavola“ – 3:2.

Duel Mančestera i Arsenala imao je sve što treba da zadovolji i one najzahtevnije ljubitelje najvažnije sporedne stvari na svetu, a više razloga za zadovoljstvo na kraju su imali navijači i simpatizeri Junajteda, koji je na taj način napravio sjajnu uvertiru za nastavak sezone pod novim menadžerom Ralfom Rangnikom.

Sjajni Portugalac je i večeras pokazao da ga najveće utakmice i te kako inspirišu da pokaže svu svoju raskoš i klasu. Nema dileme da ga je i, pomalo ponižavajuće, šesto mesto u borbi za Zlatnu loptu nateralo da ubaci u veću brzinu kako bi pokazao da mu je mesto, u najmanju ruku, bilo uz Mesija i Levandovskog.

Šokantan gol Arsenala u 13. minutu, kada je Emil Smit Rou iskoristio ležanje De Hee na travi, pošto mu je prethodno na nogu stao Fred, da loptu sa 18 metara pošalje u praznu mrežu nije mnogo uticao na "đavole", kao ni ekspresno izjednačenje Edegarda, samo dva minuta pošto je Kristijano Ronaldo doneo vođstvo Junajtedu, nisu uticali da domaći tim potone.

Naprotiv, posle sjajne akcije Bruno Fernandeš je, na svom 100. meču u dresu Mančestera, u idealnom trenutku poravnao rezultat (1:1, 44. minut), da bi Kristijano u 52. postigao svoj 800. gol u karijeri, za vođstvo i erupciju oduševljenja na "Old Trafordu", koji je malo utihnuo samo 120 sekundi kasnije, kada je mladi Norvežanin poravnao na 2:2.

Trenutak odluke odigrao se u 68. minutu. Od potencijalnog junaka, Martin Edegar je postao tragičar "tobdžija", pošto je nesmotrenim uklizavanjem oborio Freda, a iskusni Martin Etkinson, posle konsultacija sa VAR sobom pokazao na belu tačku, odakle je neumoljiv bio Kristijano Ronaldo.