Miha bolji od velikog prijatelja Murinja: Bolonja u redu za "vizu za Evropu"

20:49

0

Izjednačili se sa Fiorentinom i Juventusom

Tan2021-12-1_19493254_2 - Copyright Massimo Paolone/LaPresse via AP

Bolonja koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović upisala je veliku pobedu u utakmici Serije A. Na gostovanju Romi u koju je Srbin prešao po odlasku iz Crvene zvezde bilo je 0:1. Jedini gol u 35. minutu dao je Matijas Svanberg. Šveđanin je postigao veoma lep gol, sa 20-ak metara. Pogodio je donji ugao gola Rome.

Domaćin je od 17. minuta igrao bez Marka Arnautovića. Izašao je zbog povrede, a zamenio ga je Nikola Sansone koji je asistirao Svanbergu za gol.

Bolonja je na ovaj način vezala drugu pobedu i po broju bodova (24) se izjednačila sa Juventusom i Fiorentinom. Roma koju vodi veliki Mihajlovićev prijatelj Žoze Murinjo sada je peta sa bodom više. Bolonja je osma, na dva mesta od onog koje vodi u Ligu konferencija.

Uspešan je bio i branilac titule u Italiji. Inter je na svom terenu pobedio Speciju sa 2:0 i tako zadržao korak za vodećim timovima Napolijem i Milanom.

Pogotke za "neroazure" dali su Roberto Galjardini u 36. minutu, na asistenciju Lautara Martineza. Argentinac je postavio konačan rezultat sa bele tačke, u 58. minutu,