Bravo devojke! Srpske fudbalerke čuvaju san o prvom plasmanu na SP!

19:07

0

Srpkinje ubedljivo slavile u Bugarskoj

20211125npDamjanovic13 - Copyright MN Press

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije nastavila je seriju odličnih rezultata u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, pošto je danas savladala Bugarsku 4:1.

Nakon dva startna poraza od Nemačke i Portugalije, fudbalerke Srbije upisale su tri vezane pobede, čime su se učvrstile na trećem mestu tabele H i ujedno sačuvale nadu da do kraja kvalifikacija mogu da prestignu Portugalke i kao drugoplasirana selekcije u grupi kroz baraž izbore prvi plasman na Mundijal.

Prednost našoj selekciji donela je Milica Mijatović u 20. minutu, a vođstvo je duplirala Vesna Milivojević 13 minuta kasnije. U finišu prvog poluvremena Jovana Damnjanović je postigla treći pogodak za našu zemlju.

Bugarska je na početku drugog dela igre smanjila prednost golom Ivane Najdenove, da bi u poslednjem minutu susreta Jovana Damnjanović postavila konačnih 4:1.

Izvor: Arena sport