„Park prinčeva“ se poklonio velikom Leu! PSŽ može i sa deset igrača kada je Mesi u elementu

18:10

0

„Sveci“ u Parizu savladali Nant

Tan2021-11-20_1923904_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Mićel Euler

Fudbaleri Pari sen Žermena savladali su na svom terenu ekipu Nanta 3:1 u 14. kolu francuske Lige 1.

Domaći tim je bolje otvorio meč i poveo već u drugom minutu. Leandro Paredes je proigrao Kilijana Mbapea koji je doveo svoju ekipu u vođstvo.

U drugom delu je PSŽ veoma brzo ostao sa deset igrača na terenu. Golman, Kejlor Navas je dobio direktan crveni karton u 65. minutu meča zbog faula koji je sprečio veliku šansu za pogodak Nanta.

Samo devet minuta kasnije gosti su izjednačili golom Randala Kola Muanija, međutim radost nije dugo trajala. Lionel Mesi je vukao loptu kroz sredinu protivničke polovine, a potom hteo da uposli Marka Veratija, kada je lopta pogodila protivničkog defanzivca, Apiju i odbila se u gol, pa je tako PSŽ ponovo stigao do prednosti.

Konačan rezultat postavio je Mesi u 87. minutu. Mbape je proigrao sjajnog Argentinca koji se nalazio na desnom boku, potom blago išao ka sredini, fintom slomio defanzivca Nanta i fenomenalno pogodio za konačnih 3:1.

Izvor: Arena sport