Veliki bodovi za Proleter: Ortiz presudio Voždovcu, konačno zaigrao i povratnik Ninković

13:54

0

Meč na "Karađorđu" rešen u prvom poluvremenu

20211022ivCukarickiProleter51 - Copyright MN Press

Proleter i Voždovac su odigrali prvu utakmicu današnjeg programa 17. kola Superlige Srbije, a rezultat je bio 1:0. Gol odluke dao je Dilan Ortiz u prvom poluvremenu.

Na ovaj način, Novosađani su pobedili posle tri vezana ligaška meča bez trijmufa. Takođe su se "Zmajevima" približili na bod razlike. Voždovac je sedmi i ima 22 boda, a ovo je prvi poraz Aleksandra Linte od preuzimanja ekipe. Tim Dušana Bajića je sada na desetoj poziciji.

Proleter je poveo u 30. minutu, uz malo sreće. Na 30-ak metara od gola okliznuo se Miloš Pantović, a na pravom mestu je bio Dilan Ortiz. Napadač iz Kolumbije je došao do ivice kaznenog prostora, a zatim poslao loptu u donji ugao.

Detalj po kojem će ovaj meč biti upamćen je i ulazak Nikole Ninkovića. Nekadašnji fudbaler Partizana i nekoliko klubova u Italiji je dobio šansu u 72. minutu i pokazao da je željan igre. Podsetimo, iz srpskog fudbala je otišao pre pet godina.