19:13

0

Sjajno otvaranje 17. kola Superlige Srbije

fkpart-metalac-72 - Copyright MN Press

Fudbaleri Metalca savladali su TSC u Bačkoj Topoli 1:2 (1:1) u premijernom meču 17. kola Linglong Superlige Srbije.

U 20. minutu gosti su došli dolaze do vođstva: Stuparević je sjajno asistirao u prostor Vasiliju Đuriću koji je prošao po sredini terena i matirao golmana Filipovića. Samo tri minuta kasnije TSC je izjednačio: Bockaj je oduzeo loptu gostima na levoj strani, centrirao, a Stanojev se najbolje snašao u kaznenom prostoru Metalca.

Imali su domaći veliku priliku u 50. minutu da dođu do preokreta, ali je golman gostiju odbranio penal Saši Tomanoviću, zbog čega ih je surova kazna stigla na najbolniji način. Metalac je do pobede došao u prvom minutu nadoknade vremena, kada je Vasilije Đurić dobio loptu u prostor, izbegao ofsajd zamku i po drugi put se upisao u strelce na ovom meču.

TSC je nakon toga krenuo na sve ili ništa. Već u narednom napadu Mlađović je igrao rukom u skoku, sudija Andrija Stojanović je pokazao na belu tačku, ali je posle intervencije iz VAR sobe ipak preinačio odluku pošto je ruka fudbalera Metalca bila van kaznenog prostora.

Metalcu je ovo četvrti trijumf u prvenstvu, što mu omogućuje beg iz opasne zone, dok je TSC doživeo šesti poraz