"Orlići" ispustili Francuze: Srpski omladinci kažnjeni u 95. minutu za seriju promašaja

16.11.2021

15:01

0

Velika šteta za igrače omladinske reprezentacije Srbije

ajdar - Copyright MN Press

Omladinski reprezentativci Srbije poraženi su sa 2:1 od odgovarajuće selekcije Francuske na kvalifikacionom turniru u Albaniji, ali su se kao drugi u grupi plasirali u elitnu rundu takmičenja za plasman na EP sledeće godine.

Francuzi su poveli golom Čaune u 3. minutu, a izjednačio je Ognjen Ajdar u 31. minutu. Tačku na ovaj duel postavio je Ablan na isteku petog minuta sudijske nadoknade vremena.

Prema svemu prikazanom nije pogrešno reći da su "orlići" surovo kažnjeni za svoje promašaje na utakmici protiv vršnjaka iz Francuske. Iako je rival bio favorit, i od 3. minuta je imao prednost, izabranici selektora Dejana Brankovića dominirali su tokom cele utakmice i iza sebe ostavili desetak neiskorišćenih prilika za pogotke pre i posle izjednačenja. To je još jedan dokaz nezrelosti ove ekipe, budući da su i u prošloj utakmici protiv Albanaca ispustili vođstvo od 2:0 u poslednjih desetak minuta.

Uprkos porazu "orlići" idu dalje kao drugi, jer su imali bolju gol razliku od domaćina turnira selekcije Albanije.