Brutalan start, kramponima u vrat: Igrač Lihtenštajna poslao na travu Nemca (VIDEO)

12.11.2021

06:44

0

Selekcija Nemačke je slavila sa ubedljivih 9:0

2021-11-12_073531 - Copyright Printscreen/Twitter

Fudbalska reprezentacija Nemačke deklasirala je Lihtenštajn u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru. Rezultat utakmice grupe J bio je 9:0 u korist "Elfa", ali je duel u Volfzburgu ostao i u znaku crvenog kartona.

Jens Hofer je u devetom minutu grubo startovao nad Leonom Goreckom i dobio zasluženo isključenje.

Otvorenim đonom igrač selekcije Lihtenštajna je pogodio u vrat protuvnika, ali srećom težih posledica nije bilo.

Jedino što je Hrvatica Ivana Martić mogla da uradi je da pošalje Hofera u svlačionicu.

Sve ovo se dešavalo u prvom poluvremenu, a Gorecka nije natsavio u drugih 45 minuta. Selektor Hansi Flik ga je iz predostrožnosti poštedeo dačjih napora. Posle prvih 45 minuta već je bilo 4:0, a inače Gorecka je bio asistent u 22. minutu, kod gola Liroja Sanea, za 3:0.

Nemci su u svojoj grupi ubedljivo prvi sa 24 boda, ispred drugoplasirane Severne Makedonije koja ima 15.