KRAJ: Partizan u nadoknadi do pobede (video)

14:15 >> 17:23

0

Autor: J. T.

Holender od tragičara do junaka

Namučili su se fudbaleri Partizana protiv odlično organizovane odbrane Proletera, ali su uspeli golom Holendera u 91. minutu da dođu do tri boda – 1:0.

Iskupio se tako reprezentativac Mađarske za ranije pormašen penal, kada mu je sjajni Nikola Petrić odbranio šut.

Samo minut pre gola, crno-beli su imali sreće da prečka sačuva njihovu mrežu posle odličnog šuta Jovana Ilića sa 17 metara.

Partizan je ovom pobedom prestigao Vojvodinu na drugom mestu Superlige, s tim da se Novosađani u nedelju sastaju sa vodećom crvenom-zvezdom na svom “Karađorđu”.

TOK UTAKMICE:

17.56 – KRAJ

Partizan – Proleter 1:0, Holender 91. minut.

92′ – IZMENA

Bacanović je zamenio Babića u timu proletera.

91′ – GOOOL

Holedner se iskupio za promašen penal. Dobro je reagovao na dodavanje Miljkovića sa desne strane i udarcem iz prve, u padu, savladao Petrića za svoj debitantski gol u crno-belom dresu.

90′ – PREČKA ČUVA PARTIZAN

Mnogo sreće za crno-bele!

89′ – PRVI KORNER ZA GOSTE

U finišu utakmice Proleter je posle kontranapada došao do kornera i prilike da “ukrade” još malo vremena. Siguran je bio golman crno-belih Popović posle centaršuta iz ugla.

87′ – IZMENE

Mirosavljev izlazi, a Galić ulazi za Proleter, dok je Urošević zamenio Obradovića u domaćem timu.

85′ – JOŠ PET MINUTA

Plus nadoknada koja sigurno neće biti manja od četiri minuta.

79′ – IZMENA

Nikola Štulić će igrati za Partizan umesto Asana.

72′ – ODLIČNI KOJIĆ

Vratio se mladi fudbaler na teren i odličnim uklizavanjem sprečio Sumu da postigne pogodak. Ostaje 0:0.

68′ – KRV

Nekoliko minuta po ulasku u igru, mladi Kojić je dobio nenameran šut nogom u glavu. Došlo je do krvarenja, pa je morao na kratko da napusti teren, ali se vratio u igru.

62′ – TROSTRUKA IZMENA

Branko Žigić pravi tri izmene. Za Proleter će poslednjih pola sata igrati Mitrović, Milenković i Kojić umesto Pejića, Živojinovića i Kneževića.

61′ – ODBRANA!

Nikola Petrić je još jednom pokazao da je izuzetno raspoložen. Odbranio je penal Holenderu, ali biće sigurno analizirano da li je ranije s obe noge napustio gol-liniju, odnosno da li je sudija Živković trebalo da ponovi izvođenje.

59′ – PENAL!

Andrejević je oborio Holendera i skrivio penal, uz dobijen žuti karton.

58′ – IZMENE

Natho i Jojić izlaze, a umesto njih u nastavku meča za Proleter igraće Lazar Marković i Suma.

57′ – OPET PETRIĆ

Odličan je golman Proletera danas. Pokazao je to i “paradom” na šut Natha sa 17 metara.

54′ – HOLENDER

S dosta efea šutirao je Holender, ali je Nikola Petrić još jednom bio dobro postavljen.

49′ – VUJAČIĆ U ŠANSI

U nastavku akcije na centaršut iz kornera crno-beli su zapretili preko Vujačića. Šutirao je iz okreta, ali neprecizno.

49′ – GLUMA MARKOVIĆA

Žustri protesti igrača i stručnog štaba Partizana posle centaršuta iz kornera i pada Svetozara Markovića u kaznenom prostoru Proletera. Sudija Aleksandar Živković pokazao je da se igra nastavi, a usporeni snimak pokazao da je bio u pravu. Teatralan je bio Marković i pokušao da prevari arbitra.

46′ – DRUGO POLUVREME

Bez promena u sastavima vratile su se ekipe sa odmora.

16.47 – POLUVREME

Nije bilo mnogo uzbuđenja. Zapravo samo jedno, kada je Asano probio odbranu Proletera po desnoj strani, ali je Andrejević sprečio da lopta stigne do Holendera koji je bio na petercu. Crno-beli su imali 11 šuteva, od čega samo tri u okvir gola, dok su gosti bili bez šuta u prvih 45 minuta.

39′ – UMALO 1:0

Pobegao je Asano po desnoj strani i probao da proigra Holendera na petercu, ali je Aleksandar Andrejević sjajno uklizao i skrenuo loptu u korner.

36′ – NAJBOLJE ŠANSE

Miljković je sa desne strane lepo odigrao povratno dodavanje za Holendera, koji je šutirao iz prve sa ivice kaznenog, ali je Petrić još jednom bio odlično postavljen. Ubrzo potom je opet Miljković centrirao, a Šćekić šutirao glavom, ali pored gola.

34′ – HOLENDER

Šutirao je reprezentativac Mađarske iz “slobodnjaka” sa oko 20 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.

31′ – FAUL U NAPADU

U kontri je bio Filip Knežević, ali ga je za nešto više sprečio pomoćni sudija Milovan Ristić koji je signalizirao faul u napadu.

27′ – OPET PETRIĆ

Koncentrisan je bio golman gostiju i pravovremen istrčao da pokupi loptu koja je pobegla Holenderu posle nekoliko dobrih dodavanja crno-belih.

24′ – PETRIĆ NA MUCI

Asano je šutirao sa 17-18 metara, lopta zakačila nekog od igrača Proletera, pa je Petrić morao dobro da se protegne i vrhovima prstiju skrene je u korner. Posle centaršuta iz ugla šutirao je Vujačić, ali preko gola.

20′ – OPET IZRAELAC

Lepo su kombinovali domaći igrači, a ponovo je akciju završio Natho. I opet bezuspešno… Šutirao je iz daljine, ali je blokiran.

16′ – VOLEJ NATHA

Steže se obruč oko Proleterovog gola, a najopasniji je Natho, Probao je iz voleja u 16. minutu, ali slabo. Požalio se da mu je zasmetao reflektor…

9′ – NATHO PRETI

Izraelac je probao da iznenadi Nikolu Petrića udarcem iz daljine, ali je učinio to prilično loše.

7′ – PRVI KORNER

Jojić je centrirao iz ugla, ali su se igrači Proletera uspešno odbranili. Prethodno je i Miljković zapretio glavom, ali je šutirao pravo u golmana Petrića.

2′ – GOSTI PRVI PRETE

Knežević je centrirao s desne strane u kazneni prostor Partizana, ali su defanzivci crno-belih bili sigurni i otklonili opasnost bez problema.

16.00 – MINUT ĆUTANJA

Po izlasku na teren stadiona u Humskoj, akteri utakmice održali su minut ćutanja u čast nedavno preminulog patrijarha Irineja.