"Plavi" Stevanović podigao Kruševljane, Pazarci iznenadili Voždovac na "krovu"

21.11.2020

15:28 >> 15:30

0

Napredak pobedio odlični TSC sa 2:1, dok su fudbaleri Novog Pazara osvojili važan bod u Beogradu

Copyright MN PRESS

Fudbaleri Napretka ostvarili su treću pobedu u prvenstvu, a drugu otkako ih je preuzeo iskusni stručnjak Goran “Plavi” Stevanović. Na njihovom stadionu “Mladost” u Kruševcu poražen je TSC iz Bačke Topole rezultatom 2:1 (2:1),  ali su domaći i dalje u opasnoj zoni kao 16. tim na tabeli Superlige.

Sve je što se tiče golova bilo završeno u 33. minutu. Poveli su domaći pogotkom Alena Melunovića u 20. minutu, da bi gopsti uzvratili preko Vasilija Đurića u 31. minutu. Novim golom u 33. minutu Srđana Kočića Napredak je ostvario važan trijumf u borbi za opstanak u Superligi.

Novi Pazar je napravio najveće iznenađenje u 15. kolu osvajanjem boda protiv Voždovca. “Zmajevi” su od 8. do 88. minuta bili bolji, imali prednost od jednog gola zahvaljujući Ivanu Milosaveljviću, ali je onda jedna duga lopta u kazneni prostor završila nepažnjom na ruci Ivana Đorića, pa je sudija Nenad Minaković opravdano pokazao na penal koji je u izjednačenje pretvorio Nenad Nedeljković.

Inđija je sa 1:0 bila bolja od niškog Radničkog, čiji se trener Milan Đuričić i dalje oporavlja od “koronavirusa”.