Kiksevi favorita u Premijer ligi: Siti izgubio od Kristal Palasa, Liverpulu samo bod protiv Brajtona

30.10.2021

16:51

0

"Građani" poraženi 2:0, "Crveni" igrali samo 2:2, iako su imali dva gola prednosti

klop - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super/

Fudbaleri Liverpula i Mančester sitija doživeli su kikseve u 10. kolu Premijer lige.

Šampion Engleske je poražen na svom Etihadu od Kristal Palasa sa 2:0, dok je tim Jirgena Klopa igrao samo 2:2 protiv Brajtona, iako su imali dva gola prednosti.

Jubilarnu 200. utakmicu na klupi Sitija neće po dobrom pamtiti menadžer Pepe Gvardiola.

Golove za tim iz Londona postigli su Vilfred Zahe u 6. minutu, da bi konačan rezultat postigao Galager u 88. minutu.

Treba istaći da je Siti od 45. minuta igrao bez Laporte koji je dobio direktni crveni karton.

Na svom "Enfildu" razočarao je Liverpul koji je protiv Brajtona odigrao samo 2:2.

Ovaj kiks dobija još više na značaju, ako se zna da su domaćini imali dva gola prednosti, ali nisu uspeli do kraja da zadrže prednost.

Do dvostruke prednosti "Crveni" su stigli golovima Džordana Hendersona u četvrtom i Sadija Manea u 24. minutu.

Zatim pogodak Manea u 34. nije priznat zbog igranja rukom, da bi Brajton u 41. prelepim udarcem Enoka Emvepua najavio ono što je usledilo u drugom poluvremenu.

Da bi do jednog boda došli golom Leandra Trosara u 65. minutu.