16:09 >> 18:32

0

Autor: N. St.

Derbi kola pripao ekipi Dejana Stankovića

Derbi je pripao gostima. U “Novom Sadu” je Crvena zvezda ostvarila pobedu protiv Vojvodine.

Posle 90 i kusur minuta igre su puleni Dejana Stankovića došli do tri boda – 0:2 (0:1).

Crveno-beli iz Beograda su tako nastavili niz, pošto su ostvarili 12. uzastopni trijumf protiv Novosađana. Strelci su bili Gajić u 26. i Ben u 75. sa penala. Zvezda je tako ostala na devet bodova prednosti, imaju 41 bod, Partizan ih prati sa 32.

Dešavanja sa meča ste mogli da pratite na portalu “24sedam“.

90′ – KRAJ

Utakmica je završena. Zvezda je pobedila u Novom Sadu.

88′ – UŠAO I SPIRIDONOVIĆ

U samoj završnici je priliku dobio i Spiridonović, zamenio je Ivanića.

87′ – VUKANOVIĆ NEPRECIZAN

Oprobao sei  Vukanović, ali je lopta završila daleko preko prečke.

84′ – DVOSTRUKA IZMENA STANKOVIĆA

Pravi stanković dvostruku izmenu. Umesto Falćinelija i Bena ušli su Vukadinović i Degenek.

77′ – ZUKIĆ UMESTO ČOVIĆA

Nova izmena Lalatovića, Zukić je ušao umesto Čovića.

75′ – BEN SA PENALA DUPLIRAO PREDNOST

Samo nekoliko desetina sekundi pošto je ušao u igru Nikolić je iznudio penal. Đuričin je kasnio sa klizećim startom, oborio protvinika, Simović nije imao dilemu. Ben je preuzeo odgovornost, loptu je poslao u jednu, golmana u drugu stranu za dupliranje prednosti.

73′ – NIKOLIĆ MENJA KANGU

Prva izmena Stankovića, Nikolić ulazi umesto Kange. Gelor je neposredno pre izmene petom poslao pas koji je doneo slobodan udarac domaćinu.

71′ – LALATOVIĆ I ČOVIĆ TRAŽE PENAL

Prodor Čovića, pa dupli pas posle kog je završio na zemlji. Tražili su i on i Lalatović penal, sudija Simović je prišao i objasnio da nema elemenata za najstrožu kaznu.

63′ – FAUL U NAPADU

Vojvodina je imala priliku iz kornera. Drinčić je centrirao, sudija se oglasio, Mrkajić je napravio faul u napadu. Zatim on izlazi iz igre, menja ga Đuričin.

58′ – SLAB ŠUT BENA

Kanga se spremao da šutira, odgnurnut je s leđa. Ben je izveo slobodan udarac, previše slabo, lak posao za Vukliša.

55′ – FALĆINELI NE KORISTI DRINČIĆEV POKLON

Napravio je Drinčić veliku grešku, izgubio loptu pred svojim golom. Ben je pronašao Falćinelija, koji je dobor šutirao, Vukliš je intervenisao. Usledila je kontra domaćina, Vukadinović je bio sam, tako da defanzivci Zvzede nisu imali previše problema da spreče opasnost.

50′ – OPROBAO SE IVANIĆ

Odličan potez Ivanića, prošao je čuvara, pronašao prostor za šut, ali je lopta otišla preko prečke.

46′ – NASTAVLJEN MEČ

Počelo je drugo poluvreme u Novom Sadu.

45+2′ – POLUVREME

Udarac Falćinelija je blokiran, posle kornera Zvzeda nije odmah uspela da zapreti, ali je nekoliko desetina sekundi kasnije Ben probao iz voleja, lopta je otišla daleko preko gola, ali je sudija uz to podigao zastavicu, jer je fudbaler Zvezde bio u ofsajdu. To je bila i poslednja zanimljiva stvar u prvom delu. Posle 45 minuta igre Zvezda vodi u Novom Sadu golom Gajića (0:1).

43′ -BORJAN SE ŽALIO NA POVREDU

Borjan je pratio akciju, izleteo i sprečio loptu da ode u korner. Međutim, posle toga je ostao da leži na zemlji, uhvatio se za koleno. Sam je izbacio loptu u aut kako bi lekarski tim mogao da uđe na teren. Posle kratke pauze je dao znak Stankoviću da može da nastavi meč.

37 ‘ – IVANIĆU MALO NEDOSTAJALO

Brz napad Zvezde, Ivanić je šutirao iz prve, lopta je završila tik pored stative.

33′ – NEOPREZNOST I KARTON ZA ERAKOVIĆA

Želeo je Eraković da izbije loptu, promašio je loptu i udario protivnika. Simović je i njemu pokazao žuti karton. Sa ivice kaznenog prostora je Drinčić odlučio da šutira, lopta je pogodila Bena i od živog zida otišla u korner. Posle kornera je Bojić poslao loptu preko gola.

31′ – ŽUTI ZA PETROVIĆA

Krenuli su Bojić i Petrović na loptu, Njegoš je kasnio, napravio oštriji faul, Simović mu je odmah pokazao žuti karton.

29′ – BORJAN NA MESTU

Imala je Vojvodina dobru priliku da poravna rezultat. Andrić je bio najviši u skoku, Borjan je odlično intervenisao.

27′ – ZVEZDA VODI

Gajić je povukao loptu, sa ivice šesnaesterca je odlučio da šutira, lopta je na putu do gola dotakla Devetaka i završila u mreži.

24′ – DOSTA GREŠAKA

U prethodnih nekoliko minuta i jedni i drugi prave dosta grešaka prilikom dodavanja. Najveći deo dešavanja je na sredini terena.

18′ – DEVETAK “POŽUTEO”, BEN NEPRECIZAN

Neoprezan start defanzivca Vojvodine na oko 20 metara od gola. Devetak je odmah dobio žuti karton. Ben i Kanga su se namestili, na kraju je Ben šutirao, lopta je završila iznad prečke.

15′ – TRAŽI SE GAJIĆ

U prvih 15 minuta ideja Zvezde je da traži Gajića po boku. To za sada nije dalo rezultat.

9′ – FAUL I IZVINJENJE ČOVIĆA

Nemanja Čović je napravio nešto oštriji faul, s leđa je praktično zagrlio Kangu i vukao ga. Simović je svirao faul, Stanković tražio karton, a Čović je prišao da se izvini.

5′ – DOBRA IDEJA, NE I REALIZACIJA

Sa oko 30 metara je Zvezda imala slobodan udarac. Isprobali su uigranu akciju, ali im je prvo sudija Simović zasmetao, da bi zatim lopta u prostor otišla daleko od igrača ekipe iz Beograda.

3′ – PRETI VOJVODINA

U prva tri minuta tri kornera i slobodan udarac za Vojvodinu. Fudbaleri Zvezde uspevaju da se izvuku iz opasne situacije.

1′ – VELIKA ŠANSA ZA DOMAĆINA

Samo što je utakmica počela odmah prva velika šansa. Miljan Vukadinović je mogao u 40. sekundi da postigne pogodak. Borjan je odlično intervenisao.

17:31′ – MINUT ĆUTANJA

Uoči početka meča je minutom ćutanja odata pošta patrijarhu Irineju koji je preminuo. “Neka mu je večna slava i hvala” – pisalo je na jednom transparentu.

17:15′ – REČ TRENERA

Klikom na link pročitajte šta su u najavi utakmice govorili Dejan Stanković i Nenad Lalatović.

17:12′ – SUDIJA

Glavni arbitar ove utakmice je Novak Simović.

17:07′ – SASTAVI

VOJVODINA: Vukliš – Andrić, Bralić, Devetak, Đorđević – Drinčić – Čović, Bjeković, Bojić, Vukadinović – Mrkaić.

ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Eraković – Sanogo, Petrović – Ben, Kanga, Ivanić – Falćineli.