Budućnost čvrstog koraka u Ljubljani, Cedevita polako klizi ka dnu tabele AdmiralBet ABA lige

0

Tim Aleksandra Džikića pobedio u glavnom gradu Slovenije

Budućnost čvrstog koraka u Ljubljani, Cedevita polako klizi ka dnu tabele  AdmiralBet ABA lige
bud - Copyright ABA/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Budućnosti pobedili su u Ljubljani ekipu Cedevita Olimpoije rezultatom 84:79 (20:22, 22:24, 13:11, 24:27). Najefikasniji igrač utakmice bio je Džastin Kobs sa ubačenih 23 poena, dok je kod domaćih bolji od ostalih bio Džejkob Pulen sa 26 poena.

Dva po mnogo čemu izjednačena tima, odigrala su u Ljubljani jednu tvrdu utakmicu u kojoj je pobednik odlučen u poslednjih nekoliko napada. Budućnost je u drugoj četvrtini propustila priliku da bolji period iskoristi i napravi veću razliku (20:29) koja bi uticala na volju domaćeg tima, ali je umesto toga učinila suprotno. Već sredinom kvartala, jakom odbranom Ljubljančani su došli do 32:33, a onda preko razigranog Pulena i do prvog vođstva - 38:36.

ABA/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Nastavak utakmice odigrao se po već viđenom scenariju. Ponovo su Podgoričani imali jedan period igre kada su dominirali i opet im to nije bilo dovoljno da zatvore meč pre poslednjih deset minuta igre, u koji su ušli gotovo poravnati 55:57.

Rasplet je režirao najbolji igrač Budućnost Kobs. Prvo je "Di-Džej" Sili na minut pre kraja pogodio trojku i dodatno bacanje za 79:76, da bi Kobs preko Melvina Edžima, pogodio flouter za nedostižnih 81:76 na 22 sekunde pre kraja utakmice.