21:40

0

Gosti u 90. minutu došli do značajnog boda

Darko Brašanac - Copyright Profimedia

Fudbaleri Osasune remizirali su na svom terenu sa ekipom Granade sa 1:1 u okviru desetog kola španske Primere.

Prvo poluvreme bilo je veoma neizvesno i rezervisano sa strane oba tima, ali je ipak domaća ekipa na pauzu otišla sa prednošću. Igrao se 45. minut kada je argentinski napadač, Čimi Avila postigao pogodak i tako doneo prednost svom timu.

U nastavku je Granada napadala, ali nikako nije uspevala da dođe do izjednačenja. Najbolju šansu gosti su imali u 74. minutu kada je Avila išao ka golu Osasune, a Hoze Anhel ga je kao poslednji igrač odbrane nepropisno zaustavio, te zaradio direktno isključenje i ostavio svoj tim sa desetoricom na terenu.

Delovalo je da će sva tri boda ostati u Osasuni, ali je Anhel Montoro u devedesetom minutu fenomenalnim pogotkom doneo bod Granadi. Serhio Erera nije očekivao da će Montoro pokušati i uspeti da ga savlada perfektnim lob udarcem sa nekih tridesetak metara, pa tako nije uspeo ni da reaguje.

Osasuna u narednom kolu gostuje ekipi Real Madrida, dok će Granada na svom stadionu dočekati Hetafe.