Nagelsmanov start iz snova u Bajernu uz novi rekord Bundeslige!

24.09.2021

20:50

0

Nemački šampion ostvario osmi uzastopni trijumf

Dileme više nema, početni remi na gostovanju u Menhengladbahu bio je samo izolovani slučaj, novi Bajern melje kao u najboljim danima pod Hansijem Flikom.

U premijernom meču 6. kola Bundeslige, nemački šampion je kao gost slavio protiv Grojter Firta – 3:1, uz oboren rekord u elitnom rangu nemačkog fudbala.

Naime, sa tri pogotka protiv povratnika u Bundesligu, Bajern je stigao do 23 gola u prvih šest kola, što je najviše nego što je ijedan klub, ikada, postigao sa novim trenerom na klupi za toliko utakmica.

Već posle pola sata igre bilo je jasno da tri boda idu za Minhen pošto su Miler (10’) i Kimih (31’) već do poluvremena obezbedili favorizovanim gostima sigurnu prednost, koja nije ugrožena ni kada je Pavar u 48. minutu dobio direktan crveni karton.

Šta više, ni brojčana inferiornost nije uticala previše na stanje na terenu, pošto su Bavarci u 68. minutu i treći put zatresli mrežu domaćina (autogol Grisbeka), koji je tri minuta pre kraja uspeo da postigne počasni gol.