0

Copyright Almir Aganspahić, MN Press

Metalac je večeras ostvario svoju prvu pobedu u ovoj sezoni Superlige, dok je Novi Pazar posle preokreta ostvario drugi trijumf u tri meča.

U devetom kolu je večeras i Vojvodina u gostima pobedila Radnik 2:0.

Golove za Vojvodinu su postigli Veljko Simić u 26. i Nebojša Bastajić u 31. minutu.

Novi Pazar je, predvođen novim-starim trenerom Kenanom Kolašincem, uspeo da osvoji veoma bitna tri boda protiv niškog Radničkog i to posle preokreta.

Radnički je poveo sa penala u 18. minutu, koga je iskoristio Miljan Šrbić, ali je Luka Ratković u 36. izjednačio. Čovek odluke bio je Almir Aganspahić koji je sva tri boda svom timu doneo golom u 78. minutu susreta i konačnih 2:1.

Metalac je na svom terenu pobedio Kolubaru sa 3:1.

Metalac je, posle devet kola, na 12. poziciji sa osam bodova, dok je Kolubara deveta sa 10 poena.

Novi Pazar je tako preskočio dva tima i nalazi se na 13. mestu sa sedam osvojenih bodova.

Dva više, ali i utakmicu više ima Radnički iz Niša na 11. mestu.

Vojvodina je peta sa 12 bodova, dok je Radnik 10. sa devet poena.

Dan ranije odigran je još jedan meč devetog kola. Napredak je u Senti pobedio TSC 2:1 i tako izbio na treće mesto tabele.

Domaćin i favorit se tako porazom oprostio od Sente pošto će od sada goste dočekivati na svom modernom stadionu u Bačkoj Topoli.