Poludeće ovi u PSŽ-u zbog Mbapea, rešili problem sa Realom, a sada igrao povređen protiv BiH, sledi pauza

Autor: Milan Nastić

Francuz će morati na dodatne preglede, u pitanju je list

Copyright Profimedia.rs

Poslednjih nedelja bio je u centru pažnje fudbnalske javnosti oko prelaska iz PSŽ-a u Real, a sada se povredio.

Reč je o napadaču Svetaca Kilijanu Mbapeu, koji je doživeo povredu lista tokom meča sa Bosnom u kvalifikacijama za plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru sledeće godine.

Jedan od najboljih napadača na svetu je tokom celog meča trpao bol, ali nije hteo ranije da napusti teren.

Trenutno se ne zna kolika je težina njegove povrede .

U toku današnjeg dada trebalo bi da obavi dodatne preglede i tek tada će se znati da li će moći da igra na mečevima protiv Ukrajine i Finske koji su na programu 4. i 7. septembra.

Inače, Francuska i BiH igrali su nerešeno 1:1, a gosti su poveli preko Džeka u 36. minutu, dok su domaćini izjednačili četiri minuta kasnije golom Grizmana.

Galski petlovi su taj duel završili sa igračem manje, pošto je Konude isključen u 51. minutu.

Mbape je u poslednje vreme bio u centru pažnje zbog sage oko eventualnog prelaska u Real iz Madrida.

Ipak je na kraju ostao u Parizu, gde je sjajno počeo novu sezonu.

On je četiri meča Lige 1, postigao pet golova i najzaslužniji je za maksimalan učinak PSŽ-a u domaćem prvenstvu.