08:08 >> 10:52

0

Čudna odluka za koju on ima rezon

Copyright Garet Sautgejt i Hari Kejn AP Photo/Ian Walton

Poljska i Engleska odigrali su 1:1 u Varšavi. Gosti su ostali na čelu tabele, a domaćin je treći, sa bodom manje od Albanije i deluje da će se baš te dve selekcije boriti za drugo mesto.

Poljska je došla do boda u 93. Minutu, ali među brojnim stvarima koje su engleski mediji zamerili selektoru Garetu Sautgejtu ističe se nešto što se “Albionu” nije desilo četvrt veka.

Sautgejt, naime, tokom meča nije napravio nijednu jedinu izmenu!

Poslednji put se to desilo na Evropkom prvenstvu 1996. u Engleskoj, kada je domaćin na penale ispao od Nemačke u polufinalu. Tada su “panceri” nakon penala prošli dalje, a jedini je promašio upravo sadašnji selektor Sautgejt.

Ova odluka je, inače, još čudnija sada kada je usvojeno pravilo o pet izmena. Većina trenera u skoro svakoj utakmici iskoristi svih pet.

– Znam da će se moja odluka dovoditi u pitanje, ali postoji jasan razlog zašto sam to odlučio. Bili smo dominantni, kontrolirali igru i mislio sam da bi izmene mogle da poreme naš ritam – objasnio je selektor.

Poljska je napravila svih pet izmena i postigla gol u nadoknadi vremena.

Sautgejt je rekao da je hteo da menja, ali da se predomislio pošto je Hari Kejn postigao vodeći gol u 72. minutu.

– Zašto bilo šta menjati kad nam dobro ide? – dodao je Sautgejt.