0

Šalkeovi problemi se nastavljaju, Bajern drugi, bar do nedelje

Copyright Tanjug/Annegret Hilse/dpa via AP

Nova godina, isti problemi. Šalke nikako ne uspeva da pronađe način da se „probudi“ i da krene na put opstanka u ligi.

Muke Matije Nastasića i ekipe iz Gelzenkirhena i dalje traju. Ni posle 14. kola nemaju pobedu. Izgubili su od Herte u Berlinu – 3:0 (1:0).

Genduzi je doveo domaći tim u vođstvo u 36. minutu, Kordoba je u 52. duplirao prednost, a Pjontek u 80. stavio tačku. Nastasić je na terenu proveo svih 90 minuta.

Lajpcig se raduje, bar na jedan dan. Toliko će, u najgorem slučaju, biti na prvoj poziciji Bundeslige pošto Bajern svoj meč sa Majncom igra u nedelju.

Savladali su Štutgart na gostovanju – 0:1 (0:0). Olmo je postigao pobednički gol u 67. minutu, a sve je moglo da bude rešeno verovatno i ranije da Forsberg nije promašio penal u 22. minutu.