16:18

0

Autor: D. B.

Novosađni odigrali drugi meč na pripremama u Turskoj

Dobra provera za Vojvodinu tokom priprema u Turskoj. Novosađani su odigrali 2:2 sa ukrajinskoj Zorjom, timom koji je ove sezone igrao grupnu fazu Lige Evrope.

Ukrajinci su poveli preko Komčenovskog u petom minutu utakmice, usledio je preokret preko Zukića (16. minut) i Simića (61. minut), da bi konačnih 2:2 postavio Nazarin u 77. minutu utakmice.

Trener “stare dame” iz Novog Sada, Nenad Lalativić odlučio se da na ovom meču u startnih 11 uvrsti golmana Vukliša, u odbrani su igrali Bjeković, Bralić, Saničanin i Đorđević, zadnji vezni bili su Drinčić i Stojković, ispred njih su bili Vukadinović, Zukić i Gemović uz najiskrenijeg Mrkaića.

Lalatovića može da raduje tempo koji su njegovi igrači diktirali tokom većeg dela prvog poluvremena. Ono što nikako ne sme da ga raduje je povreda golmana Vukliša, koji je morao ranije da izađe iz igre.

Njegova rezerva Nikola Simić uspeo je u samom finišu da ostane nesavladan iako je Zorja imala izglednu priliku.

Ovo je inače drugi remi Vojvodine tokom priprema u Turskoj pošto je u prvom kontrolnom meču bilo 1:1 protiv Altaja.