Ne pomaže ni Haland: Dortmund se oprašta od borbe za titulu

0

Borusija Menhengladbah slavila na svom terenu

Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool

Golovi, preokret, VAR i pregršt sjajnih poteza i akcija. Sve to je moglo da se vidi u Menhengladbahu.

Tamo je u duelu dve Borusije uspešnija bila domaća, savladali su Dortmund – 4:2 (2:2).

Gol „milionera“ se zatresao već u drugom minutu, da bi posle gledanja snimka (VAR) taj pogodak bio poništen zbog faula. U 11. je na semaforu stajalo 1:0, Elvedi je bio strelac. A, onda, za šest minuta, u 22, pa u 28. je fenomenalni napadač Haland doneo prednost svom timu (1:2). Elvedi je u 32. poravnao.

Uzbudljivo je bilo i u drugom poluvremenu. Već u 49. minutu je Bensebaini vratio prednost svom timu, da bi pobedu Menhengladbaha potvrdio Tiram u 78. minutu.

Na ovaj način se tim Edina Terzića praktično oprostio od titule pošto imaju 29 bodova, 10 manje od minhenskog Bajerna i utakmicu više. Njihov večerašnji rival ima dva poena više i nalazi se tik ispred njih na petoj poziciji.