21:26 >> 21:28

0

Posle dva trijumfa, Borusija remizirala sa švabama

Copyright Tanjug/Marijan Murat/dpa via AP

Borusija Menhengladbah će ove sezone biti učesnik osmine finala Lige šampiona, ali izgleda da će ih uspeh u Evropi koštati na domaćem koloseku.

Tek pošto su uhvatili zalet i od početka godine vezali dva trijumfa, posle vezane utakmice bez bode, fudbaleri Borusije su u Štutgartu napravili korak unazad u borbi za mesto koje dogodine vodi u elitno takmičenje – 2:2 (0:1).

Izabranici Marka Rozea vodili su na “Mercedes Benc areni” od 35. minuta golom Štindla iz penala, ali su domaći preko Gonzalesa u 58. stigli do izjednačenja.

Radost “švaba”, ipak, je bila kratkog daha, pošto su gosti samo tri minuta kasnije preko Denisa Zakarije nagovestili da će i treći meč u 2021. godini završiti trijumfalno.

I sve je išlo ka tome, da bi u petom minutu nadoknade vremena, posle asistencije VAR, glavni arbitar meča pokazao na penal u korist domaćina, koji je u gol vredan boda pretvorio Vamangituka.