21:59 >> 22:02

0

Stara dama bez problema do polufinala Kupa Italije

Copyright Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Juventus je u četvrtfinalu Kupa Italije pokazao da može da bude silan i bez Kristijana Ronalda. “Stara dama” je lako i ubedljivo savladala SPAL na svom stadionu 4:0 (2:0) i stigla nadomak borbe za još trofej u sezoni, pošto je nedavno osvojen Super kup Italije.

Izabranici Andree Pirla su najveći deo posla uradili u prvih 45 minuta. Do vođstva su došli u 16. kada je mrežu gostiju sa bele tačke zatresao Morata, pošto je prethodno penal dosuđen uz asistenciju VAR, da bi Frabota u 33. minutu praktično rešio pitanje pobednika.

Fudbaleri torinskog velikana, i pored ubedljivog vođstva, u nastavku meča nisu popustili gas u želji da rivalu ne dozvole ni najmanju šansu da se vrate u meč, koji je rezultatski definitivno bio završen u 78. minutu, kada je Kuluševski postigao treći gol Juventusa, da bi Kijeza u poslednjim momentima nadoknade vremena overio plasman crno-belih u polufinale Kupa.