Laciju u Bergamu nije pomogao ni igrač više, Atalanta u polufinalu Kupa

19:16

0

Rimljani poraženi 3:2

Copyright Tanjug/Stefano Nicoli/LaPresse via AP

Atalanta se pridružila Interu u polufinalu Kupa Italije, pošto je na svom stadionu, posle preokreta, bila bolja od Lacija 3:2 (2:2).

Domaći su dobro počeli duel, već u 7. minutu poveli su pogotkom Đimsitija, da bi Rimljani do preokreta došli golovima Muriljija u 17. i Aćerbija u 34. minutu.

Ipak, prednost gostiju bila je kratkog daha, pošto je Malinovski samo tri minuta kasnije poravnao rezultat, a kada je u 53. minutu Atalanta ostala sa igračem manje, pošto je Polamino dobio direktan crveni karton kao poslednji igrač odbrane, delovalo je da će Lacio uspeti da se plasira u završnicu Kupa.

Ipak, ne samo da Rimljani u tome nisu uspeli, već su sa igračem više omogućili domaćinu priliku da dođe i do ubedljivijeg trijumfa, pošto je posle gola Mirančuka u 57. minutu, Duvan Zapata u 67. promašio penal.