Juventus na "Meaci" zakoračio u finale Kupa Italije

23:05 >> 23:11

0

Stara dama kao gost savladala Inter

Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Juventus je napravio veliki korak ka plasmanu u finale Kupa Italije, pošto je u prvom polufinalnom meču kao gost savladao Inter 2:1 (2:1).

“Stara dama” se tako revanširala “neroazurima” za nedavni prvenstveni poraz na istom mestu (2:0), ujedno pokazavši da ulaze u formu kojom će u nastavku sezoni moći da budu ravnopravan rival milanskim timovima u borbi za Skudeto.

Sve najvažnije na utakmica koja je odigrana na stadionu “Đuzepe Meaca” odigralo se u prvih nešto više od pola sata igre. “Derbi Italije” za Inter je počeo bajkovito, pošto su izabranici Antonija Kontea već u 9. minutu poveli golom Lautara Martineza.

Ipak, Juve se brzo vratio u meč. U 24. minutu Kvardado je oboren u kaznenom prostoru Intera, a glavni arbitar meča Đanpaolo Kalvarese je posle asistencije VAR pokazao na belu tačku, s koje je dva minuta kasnije nepogrešiv bio Kristijano Ronaldo, koji je u 35. minutu postigao svoj drugi gol na meču i osigurao torinskom velikanu značajnu prednost pred revanš na svom stadionu.