0

Torinska stara dama osvojila Superkup Italije

Copyright Profimedia

Prvi trofej u sezoni je stigao u Torino, ali će Napoli imati za čim da žali u danima koji dolaze.

U finalu Superkupa Italije Juventus je slavio 2:0 i na taj način ekspresno zalečio rane od poraza u derbiju protiv Intera minulog vikenda.

“Stara dama” je povela golom Kristijana Ronalda u 64. minutu, da bi Napolitanci, posle asistencije VAR dobili sjajnu priliku za izjednačenje 10 minuta pre kraja meča.

Lorenco Insinje je namestio loptu na belu tačku, ali je šutirao pored gola i tako propustio priliku da finiš duela učini ultra zanimljivim.

Ipak, izabranici Đenara Gatuza nisu se predavali, do samog kraja meča pokušavali su da dođu do izjednačenja, a takvu njihovu igru iskoristio je Alvaro Morata, koji je u bukvalnom poslednjim sekundama utakmice, na asistenciju Kvardada, overio trijumf crno-belih.