18:29

0

Srpski ofanzivac otvorio PAOK vrata trijumfa

Copyright Profimedia/Andrei Shramko/TASS

Solunski PAOK nastavio je s dobrim rezultatima posle poraza od Olimpijakosa. Crno-beli su u ponedeljak kao gosti bili bolji od PAS Janjine (2:0), upisavši tako pet uzastopni meč bez poraza, računajući prvenstvo i Kup Grčke.

Jedan od najzaslužnijih za novo slavlje PAOK bio je srpski ofanzivac Andrija Živković, koji je golom u 56. minutu pogurao saigrače ka trijumfu koji ih je ostavio u borbi za mesto u vrhu tabele.

Nekadašnji fudbaler Partizana i Benfike je u 56. minutu primio loptu na desnoj strani, napravio nekoliko koraka ka sredini i onda veoma preciznim udarcem, sa 15 metara, pogodio mrežu rivala. Živkoviću je ovo prvi gol posle više od dva meseca, a na značaju dobija i zbog toga što je stigao pošto su fudbaleri solunskog kluba u 21. minutu propustili priliku da povedu iz penala.

Ipak, gosti su u 62. minutu dobili novu priliku da sa 11 metara savladaju rivala, umesto Vijerinje, loptu je uzeo Švab, koji je tada overio trijumf solunskog velikana.