23:15 >> 23:16

0

Atletik silan na gostovanju

Copyright Profimedia

Veliku krizu Kadiza na maksimalan način iskoristio je Atletik Bilbao, koji je lako i ubedljivo slavio na gostovanju u istoimenom gradu – 4:0 (3:0).

Kadiz ne zna za pobedu u poslednjih pet utakmica u Primeri, u poslednje četiri su doživeli poraze, a u poslednje tri su primili po četiri gola. Posle Atletiko Madrida i Real Sosijedada, mrežu ekipe čiji dres nose Ivan Šaponjić i Filip Malbašić, do vrha su napunili i Baskijci, koji su ovim trijumfom pobegli iz opasne zone.

Gosti su ceo posao završili za manje od pola sata igre. Berenger je zatresao mrežu Kadiza već u četvrtom minutu, Unai Lopez je u 15. povisio na 2:0, da bi tri boda Bilbaa, svojim drugim golom na neču, overio Berenger u 29. minutu. Konačan rezultat meča, u 52. minutu, postavio je Vilijams.

Mladi napadač Ivan Šaponjić na terenu je bio od starta drugog poluvremena, dok je Malbašić i ovaj duel proveo na klupi za rezerve.