Milivojević asistirao i razljutio „pevce“: Kejn i Bejl vode Totenhem ka Ligi šampiona

Autor: N. St.

Murinjovi izabranici ubedljivi

Copyright Tanjug/Julian Finney/Pool via AP

Borba za Ligu šampiona u Premijer ligi je znatno uzbudljivija od bitke za titulu. Samo čudo može da spreči Mančester siti da podigne pehar, dok će mesto u eliti biti nešto čemu će se mnogo timova nadati.

Četvrtu poziciju, poslednju koja vodi tamo, drži Čelsi sa 47 bodova i utakmicom manje. Iza je Everton sa 46 koji u ponedeljak gostuje upravo „plavcima“, pa Totenhem i Vest Hem sa po 45, Liverpul sa 43…

U trku su se sada uključili i izabranici Žozea Murinja. Ostvarili su tri pobede u nizu. Posle Barnlija i Fulama su savladali i Kristal Palas – 4:1 (1:1).

Nezaustavljiv je bio tandem Hari Kejn/Geret Bejl. Velšanin je pogodio u 25. minutu na asistenciju sjajnog napadača, da bi u nadoknadi prvog dela Benteke pogodio posle dodavanja Luke Milivojevića. Taj pogodak je samo razljutio „pevce“.

Hari je ponovo asistirao Geretu u 49. minutu, da bi Kejn tri minuta kasnije prelepim golom sa oko 18 metara zatresao mrežu. Konačan rezultat je postavio upravo engleski napadač posle pasa Sona u 76. minutu.