Stop za Gvardiolu: Junajted prekinuo niz Sitija i slavio na „Etihadu“

Autor: N. St.

Solskjer i crveni đavoli slavili na gostovanju

Copyright Tanjug/Dave Thompson/Pool via AP

Konačno se i to dogodilo. Neko je pronašao način da zaustavi nestvaran pobednički niz Pepa Gvardiole i „građana“ i spreči 22. uzastopni trijumf.

U tome su uspeli Ole Gunar Solskjer i Mančester junajted pobedom na „Etihadu“ – 0:2 (0:1).

Kakav su uspeh napravili najbolje govori to da je Siti poslednji poraz doživeo 21.novembra prošle godine od Totenhema (2:0).

Bruno Fernandeš je sa penala u drugom minutu doneo prednost „crvenim đavolima“. Domaćin je bio bolji, stvarao šanse, nije uspeo da ih materijalizuje. Kazna je stigla u 52. minutu posle kontre koju je pokrenuo, pa posle povratnog pasa Rašforda, završio Luk Šo. U nastavku nije bilo promene rezultata, iako su i jedni i drugi imali priliku za to.

Siti je prvi sa 65 bodova, Junajted ih prati sa 54 poena, Lester ima 53, Čelsi 47…