Dragović ostavio Nastasića i Šalke na poslednjem mestu, Vamangituka junak Štutgarta

20:47 >> 21:00

0

Gosti slavili u Bundesligi

Copyright Tanjug/Guido Kirchner/pool via AP

Dve utakmice i dve pobede gostiju. Timovi koji su igrali na strani su došli do tri boda.

Prvo je u Bremenu Štutgart slavio – 1:2 (0:1). Junak je bio napadač iz Konga. Mladi fudbaler Silas Vamangituka (21) je postigao oba gola za svoj tim. Prvi sa penala u 31, a drugi u prvom minutu nadoknade meča. Selke je ublažio poraz u trećem minutu nadoknade.

Štutgart je osmi sa 14 bodova, dok je Verder 12. sa 11 poena.

Matija Nastasić, zbog stomačnih problema, nije bio u protokolu za meč, ali je njegov Šalke nastavio da tone. Tim iz Gelzenkirhena je bliži ispadanju u Cvajtu, nego opstanku u Bundesligi.

Za to se pobrinuo Bajer Leverkuzen koji je ubedljivo slavio – 0:3 (0:1). Poveli su autogolom Tijaa u 10 minutu. Baumgartlinger je u 67. duplirao prednost, a Šik u 78. stavio tačku.

Ceo meč za „farmaceute“ odigrao je Aleksandar Dragović, igrač koji se sve češće dovodi u vezu sa prelaskom u Crvenu zvezdu.

Šalke je „zakucan“ za dno sa tri poena, dok je Leverkuzen drugi sa 22 boda.