Sergej i Lacio slavili sa devetoricom, Lazoviću tri, Đuričiću i Vlahoviću po bod

15:59 >> 16:09

0

Dobre igre srpskih igrača u Italiji

Copyright Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Srpski fudbaleri su imali dovoljno razloga za zadovoljstvo u današnjim mečevima Serije A. Neki su se radovali pobedama, neki su osvojili po bod.

Lacio se namučio protiv Specije – 2:1 (0:0). Lazari im je doneo prednost u 56. minutu, Verde je u 73. izjednačio, da bi Kaisedo u 88. sa penala doneo tri boda. Domaćini su meč završili sa devetoricom pošto su u dubokoj sudijskoj nadoknadi isključeni Lazari i Korea.

Sergej Milinković-Savić je igrao do 72. minuta kada ga je zamenio Akpa Akpro.

Tri boda je osvojila i Verona sa Darkom Lazovićem i Ivanom Ilićem. Na gostovanju su savladali Kaljari – 0:2 (0:0).

Barak je postigao prvi gol u 54, da bi konačan rezultat u 99. minutu postavio Lazanja. Pre toga se svašta izdešavalo, pošto je trener Ivan Jurić dobio direktan crveni karton, a Lazović je dobio žuti.

Darko je odigrao ceo meč, dok je Ivan trijumf odgledao sa klupe.

Fiorentina je na gostovanju osvojila bod protiv Đenove – 1:1 (1:1).

Destro je pogodio u 13. minutu, da bi sjajni Dušan Vlahović u 23. nastavio golgetersku seriju novim golom. „Ljubičasti“ su od 52. minuta bili oslabljeni, pošto je Riberi dobio direktan crveni karton. Dušan je bio na terenu do 89. minuta kada ga je zamenio Kuame.

Bod je osvojio i Sasuolo protiv Rome – 2:2 (0:1).

Pelegrini je sa penala doneo vođstvo „vučici“ u 26. minutu, da bi Traore u 57. posle asistencije Đuričića poravnao rezultat. Perez je vratio prednost gostima u 69, ali je Raspadori dao u 85. minutu gol.