Uzbudljiva šampionska trka u Španiji: Dmitrović osetio bes Atletika, kiks Reala i radost za Barselonu

18.04.2021

21:51 >> 21:59

0

U Primeri je posebno interesantno

Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Jedna od najuzbudljivijih trka za šampionsku titulu vodi se u Španiji. Ono što je pre oko mesec dana delovalo nezamislivo, kada je Atletiko imao dvocifrenu prednost u odnosu na najveće rivale, sada je pretvoreno u neizvesnost.

Iz nedelje u nedelju najjača tri tima u Primeri osciliraju, pa je tako posle današnjih utakmica Atletiko konačno prekinuo loš niz, Real je kiksnuo, a Barselona šansu čeka iz prikrajka.

Puleni Dijega Simeonea su demolirali Eibar – 5:0.

Morao je Marko Dmitrović pet puta da vadi loptu iz mreže. Po dva gola postigli su Korea (42, 44. minut) i Ljorente (53. i 68’), između njih se „ugurao“ Karasko u 49. minutu.

Izabranici Zinedina Zidana nisu ispratili korak, odigrali su nerešeno u Hetafeu – 0:0 (0:0).

Pokušao je francuski stručnjak da odmori Benzemu i Krosa i to mu se obilo o glavu. Nije pomoglo ni to što je u 65. minutu uveo Benzemu u igru.

Još jedan tim se uključio u borbu, imaju najmanje šanse, ali su tu. U pitanju je Sevilja koja je na gostovanju savladala Real Sosijedad – 1:2 (1:2).

Fernandez je pogodio u petom minutu za prednost domaćina, ali su Fernando u 22. i El Nesiri u 24. režirali preokret.

Zbog obaveza u Kupu kralja i osvajanja tog pehara Katalonci nisu igrali u ovom kolu, pa uz napomenu da oni imaju meč manje stanje na tabeli izgleda ovako – Atletiko 70, Real 67, Barselona 65, Sevilja 64…