aktuelno

Zvezda ima ponudu za fudbalera iz "kaveza": Sve zavisi od Alberta Rijere!

18.08.2026

15:27

0

Konačnu odluku doneće španski trener

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Zvezda ima ponudu za fudbalera iz "kaveza": Sve zavisi od Alberta Rijere!
Copyright FK Crvena zvezda

Mahmudu Bađo mogao bi ovog leta da napusti Crvenu zvezdu, ali njegova sudbina na Marakani zavisiće od odluke novog trenera Alberta Rijere. Vezista iz Gambije već je dogovorio lične uslove sa belgijskim Kortrajkom, koji želi da ga dovede na pozajmicu sa pravom otkupa.

Kortrajk vrši pritisak da se posao što pre realizuje, a Bađo je, prema informacijama iz Belgije, zainteresovan za odlazak i već je postigao dogovor sa klubom oko uslova saradnje.

Ipak, Crvena zvezda još nije donela konačnu odluku za momka koji je trenirao odvojeno u popularnom "kavezu". Poslednju reč trebalo bi da ima Rijera, koji će proceniti da li mu je 25-godišnji vezista potreban za narednu sezonu.

Zvezda ima ponudu za fudbalera iz "kaveza": Sve zavisi od Alberta Rijere!MN Press
 

 

Za crveno-bele bi eventualni odlazak pod ponuđenim uslovima bio prilično nepovoljan. Kortrajk želi pozajmicu sa pravom otkupa od 1.500.000 evra, dok je Zvezda Bađa prošlog leta dovela iz slovačke Dunajske Strede za čak 3.500.000 evra.

Gambijac je tokom prve sezone u Beogradu upisao 23 nastupa, od kojih je 10 počeo kao starter, uz učinak od jednog gola i jedne asistencije. Međutim, njegova uloga je značajno smanjena od početka novembra 2025. godine, kada je praktično ispao iz ozbiljnih planova stručnog štaba.

Sada će Rijera morati da preseče. Ukoliko novi trener računa na Bađa, Zvezda će verovatno odbiti ponudu Kortrajka, dok bi u suprotnom Gambijac mogao da dobije priliku da karijeru oživi u Belgiji.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: 24sedam

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike