Odlazak Murinja „probudio“ Totenhem: Het-trik Bejla u trijumfu „pevaca“

0

Autor: N. St.

Novi trijumf Mejsona na klupi tima iz Londona

Copyright Tanjug/Shaun Botterill/Pool via AP

Odlazak Žozea Murinja je izgleda imao pozitivan uticaj na fudbalere Totenhema. Od postavljanja Rajana Mejsona na mesto trenera su ostvarili dve pobede u Premijer ligi, uz poraz od Sitija u finalu Liga kupa.

Na svom terenu su lako savladali Šefild junajted, tim koji je već ispao iz lige – 4:0 (1:0).

Razigrao se Geret Bejl koji je postigao het-trik na ovom meču, tresao je mrežu u 36, 61. i 69. minutu. Konačan rezultat postavio je Heung-Min Son u 77. minutu, doduše pogodio je on i u 51. minutu, ali je VAR poništio taj pogodak zbog ofsajda.

Inače, Velšaninu je ovo četvrti pogodak u domaćem šampionatu u poslednje dve utakmice, pošto je pogodio i protiv Sautemptona.

Totenhem je tako došao do pete pozicije i ima 56 bodova, pet manje od četvrtoplasiranog Čelsija i jedan, odnosno dva više, od Vest Hema i Liverpula koji tek treba da odigraju svoje mečeve.

Ranije danas je Arsenal savladao Njukasl na gostovanju – 0:2 (0:1).

Junak pobede bio je Pjer-Emerik Obamejang koji je prvo u petom minutu asistirao Elneniju, a potom u 69. minutu i sam pogodio gol posle centaršuta Martinelija i to na veoma zanimljiv način – karate potezom u skoku.