Snimak koji je obišao planetu: Bjelsa vrištao na novinara nakon eliminacije sa Mundijala (VIDEO)
Iskusni strateg izgubio kompas
Fudbalska reprezentacija Urugvaja poražena je od Španije sa 1:0 u poslednjem kolu grupe H, čime je završila učešće na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu.
Urugvajci su na turnir stigli sa visokim očekivanjima i ulogom jednog od glavnih kandidata za prolazak u nokaut fazu, uz Španiju iz grupe, ali su na kraju razočarali i ostali bez plasmana dalje.
Posle eliminacije, u centru pažnje našao se selektor Marselo Bjelsa, koji je bio vidno emotivan i oštar u izjavi za medije, pa je čak podigao ton prema novinarima.
Argentinac je otvoreno govorio o sopstvenom učinku i kritikama koje je dobio nakon neuspeha.
- Šta sam dao urugvajskom fudbalu? Ništa! Zato je što doprinos trenera državnoj selekciji za tri godine ništavan ukoliko nema pozitivnih promena. Ne moram ništa da govorim o našem učešću na Svetskom prvenstvu. Ako me pitate kako će da me pamte, pamtiće me kao onog koji ništa nije ostavio za sobom - rekao je Bjelsa.
Svestan je, kako je istakao, da snosi odgovornost za loš rezultat i ispadanje sa Mundijala.
- Novinari, urugvajski navijači, svi me krive za ono što se dogodilo i moram da prihvatim tu krivicu. Jedino je tako ispravno - rekao je Argentinac.
Urugvaj tako završava turnir sa velikim razočaranjem, dok se u javnosti već otvaraju pitanja o budućnosti reprezentacije i mogućim promenama nakon neuspeha na Svetskom prvenstvu.
Senzacija na Mundijalu: Zelenortska Ostrva u nokaut fazi!
Tanjug/AP/David J. Phillip (STF)
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari