Vinisijusova magija spasila Brazil! Prvi derbi na Mundijalu završen bez pobednika! (VIDEO)
Obe ekipe su morale da se zadovolje sa po jednim bodom
Prvi veliki derbi na Svetskom prvenstvu doneo je prepoznatljivu mundijalsku groznicu, ali je spektakl na terenu bio samo polovičan. Selekcije Brazila i Maroka podelile su bodove odigravši nerešeno – 1:1, u utakmici koja je imala dva potpuno različita lica. Dok je prvo poluvreme ponudilo dinamičan fudbal sa dosta lepih poteza i golova, nastavak susreta pretvorio se u taktičko nadmudrivanje i čekanje na kontranapade, što je izazvalo glasne zvižduke nezadovoljne publike sa tribina.
Afrička selekcija je od samog starta pokazala zube i u meč ušla sa znatno većom energijom, brzo preuzimajući kontrolu na terenu. Već u 6. minutu stvorena je velika gužva ispred gola Karioka kada je El Ajnaui snažno šutirao, ali je njegov udarac iz peterca u poslednjem trenutku blokirao Gimaraeš, nakon čega je neprecizan bio i Hakimi. Agresivniji i hrabriji pristup Marokanaca isplatio se u 21. minutu kada su iz samo tri poteza stigli do prednosti. Brahim Dijaz je poslao savršenu loptu u prazan prostor za Ismaela Saibarija, a snažni ofanzivac je protutnjao pored brazilske odbrane i elegantno prebacio nemoćnog Alisona za zasluženih 1:0.
Primljeni pogodak uspeo je konačno da probudi uspavane Brazilce, koji su do izjednačenja stigli pravo niotkuda. Igrao se 32. minut kada je Vinisijus preuzeo potpunu odgovornost na levoj strani, varkom tela lako izbacio iz igre El Ajnauija i potom rutinski pogodio dalji ugao za 1:1. Do odlaska na odmor Brazil je mogao i do potpunog preokreta, ali je marokanski čuvar mreže u nadoknadi vremena sjajnom paradom zaustavio atraktivan, akrobatski pokušaj Pakete.
Umesto očekivane fudbalske vatre u nastavku, drugo poluvreme donelo je drastičan pad tempa i pravu uspavanku. Izuzimajući iznenadnu šansu u kojoj se u 52. minutu našao Igor Tijago nakon brzog auta Santosa, a koju je Bonu ponovo uspešno osujetio, napadački fudbal je potpuno izostao.
Ni brojne izmene Karla Anćelotija, koji je na teren poslao Kunju, Luisa Enrikea i Danila Santosa, nisu uspele da razmrdaju brazilski tim. Sa druge strane, Marokanci su takođe osvežili svoje redove tražeći pre svega sigurnost na sredini terena. Traljav udarac Rafinje po zemlji u 78. minutu bio je lak plen za 36-godišnjeg golmana, koji se prilikom te intervencije požalio na bol u zglobu.
Brazil je pojačao pritisak u samoj završnici, pokušavajući da tokom duge nadoknade od deset minuta dođe do sva tri boda. Ipak, poslednju priliku na meču imao je El Ajnaui, čiji je šut namučio Alisona. Na kraju, obe ekipe su morale da se zadovolje sa po jednim bodom, a do kraja grupne faze očekuju ih dueli protiv Škotske i Haitija.
BiH reprezentativac postao prva žrtva novog FIFA pravila! Istorijski momenat na Mundijalu - ovo se nikada pre nije desilo!
Profimedia/Hasan Bratic / Sipa Press
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari