18:57 >> 22:34

0

Srpski šampion završio grupnu fazu Lige Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde završili su grupnu fazu Lige Evrope.

U meču bez ikakvog rezultatskog imperativa, izabranici Dejana Stankovića su na gostovanju u Liberecu, igrali bez golova protiv Slovana.

90′ – NADOKNADA VREMENA

Igraće se još četiri minuta.

80′ – NOVE PROMENE U ZVEZDI

Još dve promene u ekipi Zvezde. Milunovića i Bena zamenili su Pankov i Eraković.

74′ – PONOVO BORJAN

Sadilek je odlično izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora sa desne strane. Šutirao je direktno u gol, u bliži gornji ugao, ali je Borjan uspeo da interveniše. Odmah posle toga izvršena je promena u domaćem timu.  Helala je zamenio Rabušic.

72′ – DVOSTRUKA IZMENA STANKOVIĆA

Utakmica je završena za Rodića i Ivanića, umesto njih su na terenu Gobeljić i Boaći. Tek što je ušao u igru Gobeljić je dobio žuti karton.

Profimedia

69′ – ZVEZDA OPASNIJA

Odlična prilika za Nikolića. Falćineli je proigrao Gajića po desnoj strani, ovaj je po zemlji odigrao povratnu loptu za Nikolića, koji je bio usamljen na 16 metara, ali je šutirao preko gola. Minut ranije dovstruka izmena u ekipi domaćih, Berana i Pešeka, zamenili su Hromada i Matušek.

53′ – PRVA PROMENA

Umesto Gelora Kange na terenu je Veljko Nikolić.

50′ – FALĆINELI KAO MARADONA

Italijanski napadač je dobio žuti karton, jer je posle centaršuta sa leve strane, rukom ubacio loptu u gol Libereca.

48′ – IVANIĆ

Rodić je iskosa sa desne strane uputio centaršut po zemlji. Ivanić je primio loptu, šutirao sa šest metara, malo iskosa sa leve strane u bliži ugao, ali je golman domaćih bio dobro postavljen i uspeo je da odbrani.

Profimedia

46′ – NASTAVLJENA UTAKMICA

Počelo je drugo poluvreme. Treneri nisu menjali ništa u sastavima u odnosu na početak meča.

45′ – POLUVREME

Čim je istekao 45. minut, glavni arbitar meča je odsvirao kraj prvog poluvremena.

42′ – STATIVA

Sjajna prilika za Zvezdu. Ivanić je sa leve strane ubacio loptu u kazneni prostor, Mikula je loše procenio njen let i “podleteo” je pod nju. Ben je lepo spustio grudima, namestio se na levu nogu i šutirao sa sedam, osam metara, ali je stativa sačuvala mrežu domaćina.

39′ – BORJAN

Odličnu situaciju imali su domaći. Slobodan udarac sa 17 metara, malo iskosa sa desne strane. Mara je šutirao snažno, ali po sredini gola, pa je odlično postavljeni Borjan prebacio loptu preko prečke u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti po gol crveno-belih.

Profimedia

27′ – ŽUTI KARTON

Prvi žuti karton na meču dobio je Miloš Degenek. Pet minuta kasnije “požuteo” je i Helal.

25′ – NAJBOLJA PRILIKA

Najbolju priliku u dosadašnjem toku meča imali su domaći igrači. Borjan je loše ispucao loptu, koju je na tridesetak metara od gola Zvezde prihvatio jedan od fudbalera Slovana, koji je odmah poslao u kazneni prostor ka Moskeri. Ofanzivac češkog kluba je primio loptu, napravio još korak i onda sa desetak metara, malo iskosa sa leve strane, šutirao preko gola.

23′ – PRVI POKUŠAJ

Lopta je došla do Rodića na centralnoj poziciji, levi bek Zvezde je šutirao sa preko 20 metara, ali je lopta otišla preko prečke.

19′ – IZJEDNAČENO

Bliži se sredina prvog poluvremena. Zvezda je imala jednu veoma obećavajuću situaciju. Posle kornera Slovana, lopta je došla do Petrovića koji je povukao odlično kontranapad, odigrao je dupli pas sa Benom na ivici kaznenog prostora i uputio centaršut po zemlji, ali je u poslednjem trenutku uklizao jedan defanzivac domaćih i sprečio je da dođe do Falćinelija na petercu.

Profimedia

10′ – OTVORENA IGRA

Dobar je tempo na početku meča. Oba tima su otvorenu ušla u meč, bilo je nekoliko obećavajućih napada na obe strane, ali je izostajao završni udarac.

1′ – POČEO MEČ

Duel u Liberecu je počeo minutom ćutanja u znak sećanja na Paola Rosija. Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Zvezde.

20.00′ – SASTAVI

SLOVAN: Knobloh, Koščelnik, Jugas, Kačaraba, Mikula, Pešek, Mara, Sadilek, Moskera, Beran, Jusuf.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Milunović, Degenek, Rodić, Sanogo, Petrović, Ben, Kanga, Ivanić, Falćineli.