aktuelno

Problem za Albance pred utakmicu protiv Srbije: Povredio se jedan od ključnih igrača!

24.09.2025

08:43

0

Autor: Kristina Lučković

Brazilac Silvinjo ne krije zabrinutost

Problem za Albance pred utakmicu protiv Srbije: Povredio se jedan od ključnih igrača!
Copyright MN Press

Selektor Albanije Silvinjo suočava se s ozbiljnim problemom pred ključnu kvalifikacionu utakmicu protiv Srbije 11. oktobra u Leskovcu – zbog povrede je pod znakom pitanja nastup najskupljeg albanskog fudbalera u istoriji, defanzivca Maraša Kumbule.

Kumbula je tokom meča španske La Lige između Majorke i Atletiko Madrida napustio teren već u 36. minutu zbog povrede zadnje lože. Iako zvanični stepen povrede još uvek nije saopšten, prvi izveštaji sugerišu da bi 24-godišnji štoper mogao da propusti naredne utakmice, uključujući i duel protiv Srbije.

Problem za Albance pred utakmicu protiv Srbije: Povredio se jedan od ključnih igrača!MN Press
 

Brazilac Silvinjo ne krije zabrinutost, budući da je Kumbula odigrao tri od pet mečeva Albanije u grupi K kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i predstavlja stub zadnje linije tima. Njegovo eventualno odsustvo bi bio ozbiljan udarac za ambicije Albanije u borbi za plasman na Mundijal.

Kumbula je 2020. godine postao najskuplji albanski fudbaler svih vremena kada je Roma platila Veroni 26,5 miliona evra za njegov potpis. Ipak, u Rimu se nije zadržao u prvom timu – usledile su pozajmice u Sasuolo, Espanjol, a trenutno nastupa za Majorku.

Problem za Albance pred utakmicu protiv Srbije: Povredio se jedan od ključnih igrača!Profimedia
 

Albanija trenutno zauzima drugo mesto u grupi sa osam bodova iz pet utakmica. Srbija je treća sa sedam, ali i utakmicom manje, dok Engleska suvereno vodi sa maksimalnih 15 bodova. Oktobarski meč u Leskovcu mogao bi da bude direktan okršaj za drugo mesto koje vodi na Svetsko prvenstvo – a eventualni izostanak Kumbule bi mogao da znatno poremeti planove albanskog tima.

Bonus video: 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike