Čelsi šokirao Bajern: Plavci stopirali Džeksonovu pozajmicu, napadač ne želi da se vrati u London!
Agenti reprezentativca Senegala su ogorčeni na engleskog velikana
Celo leto trajala je neizvesnost oko budućnosti senegalskog napadača Nikolasa Džeksona, a kada se činilo da je njegov odlazak iz Čelsija gotova stvar - usledio je neverovatan obrt.
Prethodnih dana Plavci su postigli dogovor sa Bajernom oko pozajmice 23-godišnjeg fudbalera i on je tokom popodneva sleteo u Minhen, gde je trebalo da potpiše ugovor. Međutim, u tom trenutku stigla mu je poruka iz Londona: Čelsi je odustao od transfera i zatražio hitan povratak igrača u Englesku.
Razlog za ovakav potez je povreda letnjeg pojačanja Lijama Delapa,koji je u današnjem meču protiv Fulama povredio zadnju ložu. Prema prvim prognozama, talentovanog napadača očekuje pauza od šest do osam nedelja, zbog čega je londonski klub odlučio da povuče kočnicu na već dogovoren posao.
Ipak, Džekson i njegov menadžerski tim nisu nimalo zadovoljni ovakvim razvojem događaja. Prema informacijama iz Engleske, senegalski reprezentativac loše je prihvatio vest i jasno poručio da ne želi da se vraća na Ostrvo, već da nastavi transfer proceduru u Minhenu. Njegovi agenti su zgranuti postupkom Čelsija, smatrajući ga neprofesionalnim i nekorektnim.
Sada ostaje da se vidi hoće li Bajern i Čelsi pronaći kompromis ili će Džekson, uprkos svemu, ipak biti prinuđen da ostane u Londonu.
Podsetimo, Čelsi je pristao na plaćenu pozajmicu vrednu 15.000.000 evra uz opciju otkupa za 65.000.000 evra.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Komentari