0

Autor: Milan Nastić

Galski petlovi bolji od Velsa sa 3:0

Copyright Profimedia.rs

Fudbaleri Francuske pobedili su Vels sa 3:0 u Nici u pripremnom meču pred početak Evropskog prvenstva.

Ipak, ovaj meč je obeležio povratak Karima Benzeme u selekciju Galskih petlova, i nema sumnje da će izabranici Didije Dešampa sa napadačem Reala biti najozbiljniji kandidat za osvajanje EURO.

Treba istaći da je Benzema promašio penal u 27. minutu, ali to nije uticalo na konačan rezultat, jer su Francuzi bez većih problema savladali protivnika.

Što se tiče samog meča, dominacija domaće ekipe, a do vođstva su došli u 35. minutu preko fudbalera PSŽ Kilijana Mbapea.

Odmah početkom drugog dela igre pogodak Antoana Grizmana koji gađa rašlje za 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Osman Dembele u 79. minutu.