Poketino prelomio, Argentinac postaje selektor: Iskusni trener preuzima reprezentaciju koja je doživela debakl na Kopa Amerika!
15.08.2024 | 10:35
Spremaće ekipu za Svetsko prvenstvo
Velika očekivanja imaju u Sjedinjenim Američkim Državama od svojih fudbalera na Svetskom prvenstvu koje će 2026. organizovati zajedno sa Meksikom i Kanadom. Nakon debakla na Kopa Amerika smenjen je selektor Greg Berlhater, a na njegovo mesto će, kako stvari stoje, Maurisio Poketino.
Argentinac je već dogovorio sve uslove sa Fudbalskim savezom SAD, piše engleski Dejli Telegraf, mada nema konkretnih detalja o dužini ugovora i visini plate.
Poketino je prošle sezone vodio Čelsi, ali je podbacio pošto su londonski Plavci završili tek na šestom mestu, pa će na međunarodnoj sceni morati da igraju plej-of za Ligu konferencije, takmičenje daleko ispod renomea kluba.
Iako je njegovo mesto uveliko preuzeo Enco Mareska, u ugovoru 52-godišnjeg stratega i Čelsija postojala je klauzula da klubu pripada obeštećenje od skoro 6.000.000 evra ukoliko Argentinac u roku od šest meseci po odlasku preuzme neku od prvih šest ekipa na tabeli Premijer lige. Kako to nije slučaj, Plavci će ostati bez pomenutog bonusa.
Ovo će nekadašnjem treneru Espanjola, Sautemptona, Totenhemam, Pari Sen Žermena i Čelsija biti prvi put da sedi na klupi nekog nacionalnog tima.
Bonus video