Francuzi "slomili" Belgijance tek na kraju: Mbape nikako nije mogao da pogodi, pa je posao završio jedan "đavo" (FOTO/VIDEO)

19:50

0

Ostaje da se vidi, da li će ići na Slovence ili Portugalce

Copyright Tanjug/AP/Hassan Ammar

Utakmicom između Francuske i Belgije otvoren je današnji program osmine finala Evropskog prvenstva, a uspešniji su bili "galski petlovi".

Rezultat za plasman u četvrfinale bio je 1:0, a jedini gol u 85. minutu bio je "delo" rezerviste Randala Kolo Muanija, mada je kasnije promenjen podatak, da je reč o autogolu Jana Vertongena

Ekipa Didijea Dešana će se za polufinale šampionata boriti protiv uspešnijeg iz meča Portugala i Slovenije koji je na programu večeras u 21 čas.

Prvo poluvreme, kao i veći deo drugog poluvremena pripao je Francuzima, mada treba reći da su njihovi pokušaji bili "jalovi". Šutirali su, i šutirali, ali su lopte išle ili pored ili preko gola Koena Kastelsa. Ređale su se šanse Markusa Tirama, Kilijana Mbapea i Orelijana Čuamenija, ali gola nije bilo.

U drugom delu drugog poluvremena, Majka Manjana su "zaposlili" Romelu Lukaku i Kevin de Brujne, ali je golman Milana ipak uspeo da sačuva svoju mrežu.

I onda u 85. minutu, šut Kolo Muanija koji je zamenio Tirama na početku poluvremena završio je iza leđa Kastelsa, ali možda ne bi bilo tako da lopta nije zakačila iskusnog defanzivca koji je tako rešio pitanje pobednika.

Dešavanja, iz minuta u minut mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na našem portalu.

Blog uživo:

Kraj utakmice!

90. minut+3 - Kolo Muani je krenuo u kontru, ali ga je Mangala zaustavio i dobio žuti karton.

90. minut+2 - De Brujne je izveo korner, ali se odbranila Francuska.

Igraće se još tri minuta.

85. minut - GOL! Strelac je Kolo Muani, za prednost Francuza od 1:0.

Ipak treba reći da je rezervista imao dosta sreće. Šutirao je, a lopta je pogodila Vertongena i prevarila golmana Kastelsa.

83. minut - I De Brujne je bacio na muke Manjana. Koji je uz mnogo problema zaustavio šut koji je išao po zemlji.

Zanimljivo je da Belgijanci imaju u ovom trenutku više pokušaja u okvir gola od Francuza - 3 prema 1.

78. minut - Ponovo je pokušao Mbape, ali iz izgledne prilike bio neprecizan. Francuzi imaju u ovom trenutku čak 15 pokušaja van okvira gola.

76. minut - Vertongen je zbog koškanja dobio žuti kao ljudi sa klupe Belgije. Selektor Tedesko se bunio i zbog toga je i kažnjen kartonom.

74. minut - Čuameni je iznudio korner. Sa desne strane izveo ga je Grizman, ali je intervenisao Vertongen. Lopta je došla do Salibe koji je pokušao, ali je taj pokušaj "levicom" otišao pored stative.

71. minut - Konačno i nešto od Belgijanaca. Lukaku je sa leve strane "opalio" po lopti, ali je odbranio Manjan.

Tanjug/AP//Andreea Alexandru

69. minut - I opet je Čuameni šutirao, i opet je bio neprecizan. Lopta je otišla preko prečke.

63. minut - Izmena i u timu Belgije. Mangala je ušao umesto Opende.

62. minut - Prva promena u utakmici. Kolo Muani umesto Tirama.

61. minut - Ernandez u poslednjem trenutku interveniše ispred Karaska. Prva ozbiljnija situacija ispred gola Francuske.

Tanjug/AP/Martin Meissner

54. minut - Sada je i Mbape pokušao. Ušao je u kazneni sa leve strane pored Karaska, namestio se i gađao pod prečku. Ali je ipak prebacio gol.

50. minut - Kunde je pronašao Tirama koji je glavom pokušao, ali prebacio gol Belgijanaca.

49. minut - Čuameni je sačekao loptu na 20-ak metara, plasirao loptu u donji ugao. Odbranio je Kastels, pa su Francuzi dobili novi korner.

Nije bilo promena na poluvremenu.

Prvo poluvreme

45. minut - Korner za Francuze sa leve strane. Mbape je ostao na nogama posle nekoliko duela, povratna za Čuamenija koji je šutirao iskosa, ali preko gola.

39. minut - Čuameni je pokušao sa 20-ak metara, loptu je malo zakačio Openda. I malo promenio pravac.

34. minut - Tiram posle centaršuta Kundea, glavom je pokušao, ali sada je lopta prošla pored stative.

25. minut - Rabio je faulirao Dokua na sredini terena i dobio žuti karton. Sudija iz Švedske se "razmahao" kartonima. Ako Francuska prođe dalje, Rabio će meč posmatrati sa strane.

23. minut - I Grizman je dobio žuti karton.

Slobodan udarac sa leve strane, a izveo ga je De Brujne. Manjan je intervenisao refleksno kada je lopta na petercu nezgodno odskočilo.

22. minut - Tiram u skoku u duelu, sa Kastelsom koji ipak hvata loptu.

18. minut - Grizman izvodi korner, na prvoj stativi je Tiram, ali pokušaj glavom odlazi pored stative.

Tanjug/AP/Andreea Alexandru

14. minut - Korner za Francuze. Prva opasnost, Mbape je snažno šutirao, a lopta je zakačila Onanu. Francuzi su tražili novi korner (koji nisu dobili), ali je Čuameni zbog prigovora dobio žuti karton. Tako je odlučio Šveđanin Niberg.

10. minut - Konačno, nešto između pokušaja dodavanja i šuta. Grizman je pokušao, ali je golman Belgije Kastels lako uhvatio.

8. minut - Još nema šuta na gol.

18.00 - Počelo je! Francuzi u belim, Belgijanci u bordo dresovima.

17.55 - Intoniraju se himne, prvo Belgije, pa onda i "Marseljeza".

16.54 - Poznate su i startne postave.

Francuska: Manjan - Kunde, Upamekano, Saliba, T. Ernandez - Kante, Čuameni, Rabio, Grizman - Tiram, Mbape.

Belgija: Kastels - Kastanj, Fes, Vertongen, Teate - Openda, Onana, Doku - De Brujne, Lukaku, Karasko.

printscreen/UEFA

16.30 - Bilo je i skandala uoči ovog duela, pošto je bilo i "pretnji" upućenih Mbapeu.

Kako su došli do osmine finala

16.28 - Iako je na početku šampionata ekipa Didijea Dešana važila za jednog od najvećih favorita za osvajanje titule, rezultati nisu to potvrdili. Na početku su pobedili Austrijance sa 1:0, a onda su usledila dva remija, protiv Holandije i Poljske. Tako da su takmičenje u grupi završili kao drugi, sa pet bodova, iza pomenutih Austrijanaca.

Kada je reč o Belgijancima, na početku su izgubili od Slovačke, onda pobedili Slovačku i na kraju takmičenja u grupi odigrali bez golova sa Ukrajinom. Tako da ni Romelu Lukaku i ekipa nije ostavila dobar utisak.

16.25 - Sudija će biti Glen Niberg iz Švedske.

16.20 - Podsetimo, već su poznata dva para četvrtfinala, Španija - Nemačka i Engleska - Švajcarska.