Englezi odbili da se vrate kući! Belingem i Kejn rasplakali Slovake!! (GALERIJA, VIDEO)

Autor: G. F.

Mnogo sreće imao je Gordi Albion u osmini finala

Copyright Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi

Ništa od još jedne senzacije na Evropskom prvenstvu. A bila je tako blizu.

Fudbaleri Engleske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobedom nad Slovačkom od 2:1 posle produžetaka.

Nije Gordi Albion pokazao ono što se očekivalo, ali je uz mnogo sreće prošao dalje. Slovacima ostaje žal što nisu izdržali, a sa njima žele i svi oni koji vole fudbal i ne navijaju za Engleze.

Slovačka je izašla hrabro na megdan aktulenom vicešampionu Evrope i već do poluvremena mogla da ima osetnu prednost, ali je na semaforu pisalo samo 1:0 zahvaljujući golu Štranca iz 25. minuta.

Drugo poluvreme donelo je potpuni pritisak Engleske, koji se samo pojačavao iz minuta u minut. Videlo se da se odbrana Slovaka žestoko povija, ali je delovalo da će ipak uspeti da izdrži sve nalete rivala koji je igrao sa sedam ofanzivno orijentisanih fudbalera.

Izdržali su do petog minuta nadokande vremena, kada je zahvaljujući majstoriji Belingema odlični golman Dubravka ipak savladan. Sjajne makazice za TV špice, ali za Englesku još važnije i za 1:1 i produžetak. A koferi su, činilo se, već bili spakovani.

Nisu stigli Slovaci da se oporave od šoka iz finiša susreta, a već ih je zadesio novi. U prvom minutu prvog produžetka Hari Kejn je pogodio za 2:1 i za prolaz u četvrtfinale Evropskog prvenstva u kom će Engleska igrati sa Švajcarskom

119. minut - Kruže oko šesnaesterca Slovaci, ali vreme teče velikom brrzinom.

116. minut - Prvi konrer za Slovačku na utakmici.

114. minut - Ne uspevaju Slovaci ništa konkretno da urade u napadu.

110. minut - Slobodan udarac za Slovačku. Tupta šutira preko gola.

108. minut - Daće Slovaci sve od sebe, ali to otvara šanse za kontru Engleza. Varvo je zaustavio jednu takvu i dobio žuti karton. Pekarik je izašao, a napad Tupta ušao u igru.

- Izašli su Kejn i Belingem, a ušli Galager i Konsa na terenu od starta drugog produžetka.

Kjra prvog produžetka.

105. minut - Strašna prilika za Pekarika. Sa tri, četiri metra je prebacio gol!

97. minut - Teško će se hrabri Slovaci razdrmati posle pakla koji su prošli u posednjem minutu regularnog dela utakmice i prvom u produžetku.

91. minut - GOL! Hari Kejn okreće rezultat. Potpuni šok za Slovake.

Počeo je prvi produžetak.

Idemo u produžetke.

90(+5) - Belingem za 1:1. Strašne makazice za izjednačenje.

Toni je zamenio Fodena.

Đomber u igri, Šranc ispraćen ovacijama sa terena. Još nešto više od tri minuta.

- Igraće se još 6 minuta.

89. minut - Povija se odbrana Slovačke, ali izdržava nekako.

87. minut - Pokušao je Lobotka iz daljine, pravo u Pikforda.

84. minut - Eze na terenu umesto Mejnua. Na sve ili ništa idu Englezi. Deluje da Slovaci gube energiju, nisu u prijatnoj situaciji pod konstantnim naletima rivala.

82. minut - Duda i Kucka su izašli iz igre, zamenili su ih Bero i Beneš.

81. minut - Odličan šut Deklana Rajsa, lopta pogađa stativu!

78. minut - Odlična centaršut Fodena i promašaj Kejna sa 6, 7 metara glavom.

77. minut - Curi vreme Englezima, sve brže i brže iz njihovog ugla. Slovaci se uspešno brane. Pekarik je nagazio Fodena i dobio žuti karton.

68. minut - Palmer je dobro centrirao, Englezi imaju novi korner. I nemaju ništa više od toga.

66. minut - Tripije je završio utakmicu, menja ga napadač Kol Palmer, jedan od najboljih mladih igrača.

64. minut - Povređen je Tripije posle oštrog starta, ukazuje mu se pomoć na terenu.

62. minut - Slovaci menjaju - Strelec i Haraslin idu na odmor, Boženjik i Suslov su na terenu.

61. minut - Foden nije uspeo da prebaci "živi zid" Slovaka.

59. minut - Totalni pritisak Engleske, onakav kakav se očekivao od prvog minuta. Imaju slobodan udaracc na 20-ak metara od gola.

55. minut - Šta ovo rade Englezi, pa to je neverovatno. Nesporazum kod dodavanja pravo pred noge Strelecu, koji je šutirao sa centra i promašio za metar. Iz ugla svakog ljubitelja fudbala, prava je šteta što lopta nije završila u mreži.

52. minut - Izgleda je Kejn rešio da sam rešava stvari, izblokiran je.

50. minut - Prvi pravi napad izveli su Englezi i postigli gol, ali deluje da je Foden u ofsajdu. Tako je, nema gola.

- Utakmica je nastavljena. Selektori nisu ništa menjali.

Ono što smo videli od aktulenog vicešampiona Evrope - Engleske, lošije je čak i od izdanja dosadašnjeg šampiona Italije dan ranije. Sautgejt će morati mnogo toga da promeni u igri svog tima.

Gotovo je prvo poluvreme. Slovačka vodi 1:0, a mogla je i do ubedljivije prednosti.

45 (+3). minut - Probao je Mejnu sa 18 metara i dobio korner. Ništa ni posle udarca iz ugla.

45. minut - Igraće se još 3 minuta. Škrinjar je dobio žuti karton.

38. minut - Dobili su Englezi slobodan udarac uz aut-liniju u ravni kaznenog prostora, Foden je centrirao, a štoperi Slovake odlično reagovali. U nastavku akcije Dubravka je dobro izbokosovao loptu, a povredio se Denis Vavro. Lekari mu ukazaju pomoć. Meč je brzo nastavljen.

31. minut - Da nema dresova i da ne prepoznajemo fudbalere na terenu komonto bismo mogli da pomislimo da gledamo meč dva neravnopravna rivala. U belom zbunjene početnike, u plavom mašineriju koja odlično funkcioniše. Ali znamo da su Englezi u belom, a Slovaci u plavom. I vidimo da ekipa selektora Sautgjeta ne igra fudbal u prvih pola sata. Šta igraju to možda zna pomenuti selektor.

25. minut - GOOOL! Vodi Slovačka! Strelac je Ivan Šranc, to je njegov treći gol na EP. Prednost autsajdera je apsolutno zaslužena!

23. minut - Prošlo je pola prvog poluvremena i ono što je glavni utisak je da Englezi nemaju apsolutno nikakvu ideju, uspeli su da zaprete tek posle velike greške, daleko boljeg rivala. Dobili su korner posle centaršuta. I ni prekid im ništa nije doneo.

17. minut - Englezi su baš u problemu. Haraslin se poigrao sa rivalima, a Belingem ga je pokosio i zaradio žuti karton.

13. miut - Prvi žuti karton i za Slovake, Kucka je kažnjen zbog faula.

12. minut - E sad je več čudo što Slovaci ne vode. Haraslin je prošao, šutirao, ali su Englezi uspeli da postave blok.

9. minut - Dobar napad Engleza, Belingem pronalazi samog Tripijea koji šutira iz prve. Lopta odlazi visoko, visoko iznad gola.

7. minut - Gužva i pred golom Slovačke, Belingem je nešto sporije reagovao, a u nastavku akcije žut karton dobio je i Mejnu. Engleska se, kao favorit, našla na žestokim mukama od samog početka.

5. minut - Ponovo prete Slovaci, ali ponovo ne rešavaju gol šansu na najbolji način.

4. minut - Opasno su zapretili Slovaci posle slobodnog udarca, ali nisu realizovali priliku.

3. minut  - Mark Gejje sprelio kontru treleca i odmah dobio žuti karton. Moraće da bude više nego orpezan u nastavku susreta.

- Počela je osmina finala.

- Sve je spremno za početak meča.

Ovo su početni sastavi dve reprezentacije za današnji meč. Očigledno je da selektor Engleske želi ofaznivu od samog starta.

- Meč će voditi Umut Meler iz Turske, a pomagaće mu zemljaci Emre Ejisoj i Keram Ersoj. Četvrti sudija je Rade Obrenović iz Slovenije, dok će u VAR sobi sedeti Marko Fric i Kristijan Dingert iz Nemačke i Tomaš Kvijatkovski iz Poljske.