Burno u Subotici: Japancu Mići poništen gol, ali posle "pala" dva, sa penala i uz VAR

18.07.2021

19:08 >> 19:18

0

Igraće večeras i Mladost i Radnički 1923

Copyright Lazar Tufegdžić, MN Press

Spartak i Radnički iz Niša odigrali su nerešeno u utakmici prvog kola Superlige. Rezultat je bio 1:1, a zanimljivo je da su oba gola postignuta sa bele tačke i posle VAR “intervencije”.

U prvom poluvremenu, gostima iz Niša poništen je pogodak Rijohejia Mićibućija zbog igranja rukom. Podsetimo, Japanac (na dresu mu piše Mića) je nedavno došao na “Čair” na insistiranje, sada već bivšeg šefa struke Nenada Lalatovića.

U nastavku meča, Miljan Škrbić je bio precizan sa bele tačke, u 60. minutu. Radnički je tako poveo sa 1:0, ali je već od 73. minuta ostao bez Nikole Stankovića. Defanzivac Nišlija je dobio drugi žuti karton.

U 82. minutu, Lazar Tufegdžić je šutirao sigurno, po sredini gola, kada je iskusni Damir Kahriman već počeo da pada, za izjednačenje. Najstrožoj kazni prethodio je duel Vanje Ilića i Noborua Šimure u kaznenom prostoru.

U nastavku meča, koji je sudija Nenad Minaković produžio desetak minuta bilo je šansi, posebno ispred gola gostiju, ali promene rezultata nije bilo. Veliku priliku nije realizovao Tufegdžić, pošto je ukrao loptu Nikoli Vujadinoviću. Šutirao je pored gola.

U nastavku večeri biće odigran i duel Mladosti i Radničkog 1923.