Saša Ilić ispunio misiju! Zadržao klub u Premijer ligi, u svemu im je pomogao protivnik

01.06.2024

19:49

0

U Rusiju je stigao iz Grčke i obavio veoma težak posao

Fudbaleri Parija iz Nižnjeg Novgoroda će i naredne sezone da igraju u Premijer ligi Rusije. Ekipa koju je nedavno preuzeo Saša Ilić pobedila je kao gost Arsenal iz Tule rezultatom 2:0. I to je bilo dovoljno za opstanak u eliti, pošto je u prvom meču baraža bilo 2:1 za Arsenal.

Prvi gol, u 18. minutu dao je Kiril Boženov, da bi opstanak protivniku doneo Erving Botaka-Joboma u 58. minutu, autogolom.

Ilić je u klub došao u veoma lošem trenutku, i od kada je preuzeo ekipu nije išlo dobro. Tačnije, do današnjeg meča nije znao za pobedu.

Prvo je odigrao bez golova sa moskovskim Spartakom, a onda i upisao dva poraza, od Sočija i CSKA. U poslednjem meču, a pre baraža ponovo je bilo nerešeno sa Samarom.

Ali ispostavilo se da je današnji trijumf bio zlata vredan.