Joveljiću dovoljno samo dva minuta za novi gol! Ali radost Galaksija nije baš dugo trajala (VIDEO)

16.05.2024

10:56

0

Drugi bivši napadač Crvene zvezde nije dobio šansu

Copyright Printscreen/X/MLS

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija odigrali su nerešeno (2:2) na gostovanju Minesoti u utakmici MLS-a, a jedan od strelaca je bio Dejan Joveljić.

Poveo je domaćin golom Južnoafrikanca Bongokulea Hlongvanea u 30. minutu, a onda je (privremeni) preokret najavio nekadašnji napadač Crvene zvezde. Ušao je u 59. minutu, a samo dva minuta kasnije bio strelac. Doduše, imao je lagan zadatak posle odlične asistencije sa desne strane, Gabrijela Peka.

Joveljiću je ovo sedmi gol u sezoni, a upisao je i tri asistencije. Mada treba reći i da je u dve utakmice pauzirao zbog povrede.

Na 2:1 za Galaksi je povećao Urugvajac Dijego Fagundez, a konačan rezultat je postavio Kervin Arijaga, vezista iz Hondurasa.

Fudbaleri Minesote će u narednom kolu MLS lige dočekati Portland, dok će Galaksi gostovati Šarlotu.

Kada je reč o još jednom bivšem centarforu beogradskih crveno-belih, on nije dobio šansu. Jovan Mijatović je sa klupe odgledao poraz njegovog Njujork sitija. Filadelfija junion je slavio sa 2:1.