Borusija je u finalu Lige šampiona posle duple pobede! Koliko samo sreće nije imao PSŽ, "ostala" je na stativama i prečki! (FOTO/VIDEO)

07.05.2024

22:51

0

Poslednja šansa "svetaca" za evropski trofej dok je Mbape još u klubu nije iskorišćena

Copyright Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Borusija Dortmund je prvi finalista Lige šampiona za ovu sezonu. Posle pobede u prvoj utakmici polufinala od 1:0, ekipa Edina Terzića je slavila i u revanšu sa Pari Sen Žermenom.

Jedini gol je u 50. minutu dao Mats Humels, pa je moguće da 1. juna na londonskom "Vembliju" gledamo i nemačko finale. Sutra će o drugom finalisti odlučiti Real Madrid i Bajern.

Na drugoj strani, domaćin ima za čim da žali. Čak četiri puta su pogodili okvir gola Borusije koja je na finale čekala 11 godina. Takođe, Kilijan Mbape na kraju sezone napušta Pariz, odlazi u Real, a nije uspeo da osvoji najvredniji evropski trofej. A ni "sveci" nisu uspeli da se "ušatog pehara" dok su u svojim redovima imali francuskog asa.

Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

U prvom poluvremenu nije bilo gol šansi, ali je prvi pogodak viđen već u uvodnim minutima nastavka. Posle kornera Julijana Branta, Humelsa nisu dobro ispratili defanzivci pariskog tima. Skočio je neometano i savladao Đanluiđija Donarumu.

Zatim je usledio pritisak domaćina koji nije imao šta da izgubi. Na drugoj strani, Nemci su se potrudili da sačuvaju mrežu, mada su u tome imali i mnogo sreće. Kao što je rečeno, dva puta je prečka, a dva puta stativa sprečila francuski tim da dođe do gola.

Stativu su pogađali Voren Zair-Emeri i Nuno Mendeš, a prečku Kilijan Mbape i Vitinja. Tražili su i penal u dva navrata, ali sudija iz Italije Danijele Orsato nije smatrao da je dovoljno da se pokaže na belu tačku.

Tako da je na kraju Borusija otišla u finale bez primljenog gola u dvomeču.

I kao što je rečeno, drugi finalista biće pobednik meča Real - Bajern koji je na programu sutra u Madridu, od 21 čas. U prvom meču bilo je 2:2.

Blog uživo:

Kraj utakmice!

90. minut+1 - Mbape oboren, traži penal, ali Orsato pokazuje rukama "ustani". Igra se nastavlja.

90. minut - Igra se još četiri minuta.

88. minut - Sada i Vitinja pogađa prečku. Koliko sreće za goste iz Nemačke.

86. minut - Mbape pogađa prečku, a odmah zatim korner za domaćina.

85. minut - Nova izmena u nemačkom timu. Brant izlazi, a ulazi Nmeka.

84. minut - Koškanje na terenu. Šloterbek na travi, Hakimi dobija žuti karton. Igra se nastavlja, strasti se smirile.

82. minut - Markinjos sa nekoliko metara, ali pored gola Kobela. Pritisak domaćina za sada ne daje rezultate.

81. minut - Posle odbrane Kobela šuta Mbapea, novi kormer za PSŽ, ali se brane gosti.

77. minut - Ponovo lopta u mreži Donarume, ali nema gola. Humels u ofsajdu i to priličnom.

76. minut - Li umesto Zair-Emerija.

75. minut - Ponovo PSŽ traži penal posle jednog duela u kaznenom Borusije, Rojsa i Hakimija. Orsato ponovo "nem".

74. minut - Mbape sa 20-ak metara, više iz očaja. Veoma neprecizno. Enrikea već hvata nervoza.

67. minut - Nova izmena u Borusiji. Umesto Sanča Zule.

66. minut - Orsato prvo pokazuje na penal za domaćina, ali se odmah izvinjava i pokazuje da je slobodan udarac. Na kraju se brane gosti, ali domaćin traži igranje rukom. Orsato pokazuje da se igra nastavi.

64. minut - Dvostruka izmena u PSŽ-u. Asensio umesto Ruiza, Barkola umesto Ramosa.

61. minut - Opet nema sreće za PSŽ, ali ima za Borusiju. Nuno Mendeš je savladao Kobela, ali opet okvir gola gostiju koji su sada u podređenom položaju.

56. minut - Izmena u Borusiji. Rojs umesto Adejemija.

50. minut - GOL! Borusija vodi sa 1:0, a strelac je Humels. Tako da je kazna za prethodni promašaj domaćina stigla ekspresno.

Posle odlično izvedenog kornera Branta i loše postavke domaćina, Humels glavom šalje loptu u mrežu Donarume koji je nemoćan.

Pogledajte i iz više uglova.

47. minut - Kakva prilika za PSŽ. Stativa se nekoliko metara, Zair-Emeri pogađa. Ako ne prođu dalje, žaliće sigurno za ovom šansom.

Nije bilo izmena na poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Orsato kaže da se igra još jedan minut.

42. minut - Vitinja pokušava iz daljine, ali lopta ide ka sredini gola. Golman Kobel nema mnogo problema da odbrani.

35. minut - Adejemi jedan na jedan sa Donarumom, ali uspešniji italijanski golman. Lopta je išla u donji ugao.

32. minut - Dembele pokušava da pronađe nekog od saigrača, ali se gosti brane. Samo korner za domaćina.

31. minut - Dembele pokušava iskosa, ali neprecizan je.

27. minut - Vitinja pokušava sa 20-ak metara, ali veoma neprecizno.

19. minut - Rajerson hvata volej, ali nije precizan. Lopta pogađa spoljni deo mreže gola Donarume.

7. minut - Mbape snažno, ali volej budućeg igrača Reala zaustavlja golman gostiju Kobel.

3. minut - Siguran je Donaruma posle pokušaja glavom, nakon centaršuta iz poprilične udaljenosti.

21.00 - Počelo je!

20.50 - Navijači oba tima spremili koreografiju.

19.54 - Evo kako bi to izgledalo u polju.

Printscreen/UEFA

19.49 - Poznate su i startne postave koje će da izvedu Luis Enrike i Edin Terzić.

PSŽ: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Beraldo, Mendeš, Zair Emeri, Vitinja, Ruiz, Dembele, Ramos, Mbape.

DORTMUND: Kobel, Rajerson, Šloterbek, Humels, Matsen, Džan, Zabicer, Sančo, Brant, Adejemi, Filkrug.

19.30 - Glavni sudija je Danijele Orsato iz Italije.